ASTM D1092 Yağlama Greslerinin Görünür Viskozitesini Ölçmek için Standart Test Yöntemi

ASTM Testleri

ASTM D1092 Yağlama Greslerinin Görünür Viskozitesini Ölçmek için Standart Test Yöntemi

EUROLAB, son teknolojiye sahip akredite laboratuvarları ve uzman ekibiyle birlikte, ASTM D1092 testi kapsamında kesin ve hızlı test hizmetleri sunar. Bu test yöntemi, −54°C ila 38°C (−65°F ila 100°F) sıcaklık aralığında yağlama greslerinin görünür viskozitesinin dengelerde ölçülmesini kapsar. Ölçümler 0,1 s −1'de 25 P ila 100000 P ve 15000 s −1'de 1 P ila 100 P aralığı ile sınırlıdır.

ASTM D1092 Yağlama Greslerinin Görünür Viskozitesini Ölçmek için Standart Test Yöntemi

Çok düşük sıcaklıklarda, gresi daha küçük kılcal damarlardan geçirmek için gereken büyük kuvvet nedeniyle kesme hızı aralığı düşebilir.

ASTM termometre 49 C için sıcaklık aralığını kapsayan, cam içinde sıvı termometreler, termokupllar, termistörler, eşdeğer veya daha iyi doğruluk ve hassasiyet sağlayan platin dirençli termometreler gibi sıcaklık ölçüm cihazları, kullanılacak.

Bu standart, inç-pound birimlerinin yanı sıra SI (kabul edilebilir metrik) birimleri kullanır. İlk belirtilen değerler standart olarak kabul edilmelidir.

Bu standart, varsa, kullanımıyla ilgili tüm güvenlik endişelerini ele alma iddiasında değildir. Uygun güvenlik, sağlık ve çevre uygulamalarını oluşturmak ve kullanımdan önce düzenleyici sınırlamaların uygulanabilirliğini belirlemek bu standardın kullanıcısının sorumluluğundadır.

Bu uluslararası standart, Dünya Ticaret Örgütü Ticaretin Önündeki Teknik Engeller (TBT) Komitesi tarafından yayınlanan uluslararası standartların, kılavuzların ve tavsiyelerin geliştirilmesine ilişkin ilkeler hakkında kararda belirlenen standardizasyona ilişkin uluslararası kabul görmüş ilkelere uygun olarak geliştirilmiştir.

EUROLAB, üreticilere ASTM D1092 test uyumluluğu konusunda yardımcı olur. Test uzmanlarımız, profesyonel çalışma misyonu ve prensipleri ile siz üretici ve tedarikçilerimize laboratuvarlarımızda en iyi hizmeti ve kontrollü test sürecini sunar. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

WhatsApp