ASTM D1093 Hidrokarbon Sıvılarının Asitliği ve Damıtma Kalıntıları için Test

ASTM Testleri

ASTM D1093 Hidrokarbon Sıvılarının Asitliği ve Damıtma Kalıntıları için Test

EUROLAB, son teknolojiye sahip akredite laboratuvarları ve uzman ekibiyle birlikte, ASTM D1093 testi kapsamında kesin ve hızlı test hizmetleri sunar. Bu standart, hidrokarbon sıvılarının asitliğinin ve bunların damıtma kalıntılarının kalitatif olarak belirlenmesini kapsar.

ASTM D1093 Hidrokarbon Sıvılarının Asitliği ve Damıtma Kalıntıları için Test

Birçok hidrokarbon sıvısı aşırı derecede yanıcıdır. Solunması halinde zararlıdır. Hidrokarbon sıvı buharları ani yangına neden olabilir.

Bir hidrokarbon sıvısının bazlığını belirlemek istenirse, 9.2 veya 9.3'e göre ilerleyin , ancak metil oranj indikatörü yerine 3 damla fenolftalein indikatör solüsyonu koyun. Fenolftalein kullanıldığında sulu çözeltideki pembe veya kırmızı renk, bazlığı gösterir.

Bu test yöntemiyle elde edilen sonuçlar nitel ifadelerdir. Ancak reaktiflerin hazırlanmasında ve prosedürde kabul edilebilir SI birimleri standart olarak kabul edilmelidir.

Bu standart, varsa, kullanımıyla ilişkili tüm güvenlik sorunlarını ele alma iddiasında değildir. Kullanımdan önce uygun güvenlik ve sağlık uygulamaları oluşturmak ve düzenleyici sınırlamaların uygulanabilirliğini belirlemek bu standardın kullanıcısının sorumluluğundadır.

EUROLAB, üreticilere ASTM D1093 test uyumluluğu konusunda yardımcı olur. Test uzmanlarımız, profesyonel çalışma misyonu ve prensipleri ile siz üretici ve tedarikçilerimize laboratuvarlarımızda en iyi hizmeti ve kontrollü test sürecini sunar. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

WhatsApp