ASTM D113 Asfalt Malzemelerinin Sünekliği için Test

ASTM Testleri

ASTM D113 Asfalt Malzemelerinin Sünekliği için Test

EUROLAB, son teknolojiye sahip akredite laboratuvarları ve uzman ekibiyle birlikte, ASTM D113 testi kapsamında kesin ve hızlı test hizmetleri sunar. Bu standart,bir malzemenin briket numunesinin iki ucunun belirli bir hızda ayrıldığında kırılmadan önce uzayacağı mesafe ile ölçülen bir asfalt malzemesinin sünekliğini belirleme prosedürünü açıklar.

ASTM D113 Asfalt Malzemelerinin Sünekliği için Test

Aksi belirtilmedikçe, test 25 ± 0,5 °C [77 ± 0,9 °F] sıcaklıkta ve 5 cm/dak ± % 5,0 hızda yapılmalıdır. Diğer sıcaklıklarda hız belirtilmelidir.

Test numuneleri elde etmek için çok sayıda yöntem olduğundan, bu test yönteminde belirli ürünleri tartışmak pratik değildir. Test numunesi alma konusunda rehberlik için bireysel ürün özelliklerine bakın.

Bu standardın metni, açıklayıcı materyal sağlayan notlara ve dipnotlara atıfta bulunur. Bu not ve dipnotlar (tablo ve şekillerde olanlar hariç) standardın gereklilikleri olarak kabul edilmeyecektir.

SI birimlerinde veya inç-pound birimlerinde belirtilen değerler standart olarak ayrıca kabul edilecektir. Her sistemde belirtilen değerler tam eşdeğer olmayabilir; bu nedenle her sistem birbirinden bağımsız olarak kullanılmalıdır. İki sistemden elde edilen değerlerin birleştirilmesi, standartla uyumsuzlukla sonuçlanabilir. Ekipman inç-pound birimlerinde bulunmadığından, banyo ve kalıp boyutları yalnızca SI birimlerinde verilmiştir.

EUROLAB, üreticilere ASTM D113 test uyumluluğu konusunda yardımcı olur. Test uzmanlarımız, profesyonel çalışma misyonu ve prensipleri ile siz üretici ve tedarikçilerimize laboratuvarlarımızda en iyi hizmeti ve kontrollü test sürecini sunar. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

WhatsApp