ASTM D1149 Kauçuk Bozulması için Standart Test Yöntemleri, Ozon Kontrollü Bir Ortamda Çatlama

ASTM Testleri

ASTM D1149 Kauçuk Bozulması için Standart Test Yöntemleri, Ozon Kontrollü Bir Ortamda Çatlama

EUROLAB laboratuvar ASTM D1149 standardı kapsamında test ve uygunluk hizmeti sunar. Bu test yöntemleri, kısmi basınç olarak ifade edilen, belirli seviyelerde ozon konsantrasyonu içeren bir atmosferde, dinamik veya statik yüzey çekme gerilmesi koşulları altında maruz kalmanın etkisini tahmin etmek için kullanılır.

ASTM D1149 Kauçuk Bozulması için Standart Test Yöntemleri, Ozon Kontrollü Bir Ortamda Çatlama

Bileşikler, kalıplanmış veya ekstrüde edilmiş yumuşak kauçuk ve diğer belirtilen malzemeler veya ampirik olarak belirlenebilir. Doğal olarak oluşan güneş ışığının veya yapay kaynaklardan gelen ışığın etkisi hariçtir.

Kontrollü ortamlarda ozona maruz kalmanın belirtilen koşulları, dış mekan maruziyetine kıyasla daha hızlıdır. Bu hızlandırılmış ozon testi yöntemleri, dış mekan maruziyet testleri veya hizmet performansı ile ilişkili sonuçlar vermeyebilir.

Kütle, kuvvet, boyut, ozon konsantrasyonu, kısmi basınç, sıcaklık, hız ve gaz değişim oranının belirlenmesi için kullanılan tüm malzeme, alet veya ekipman, Ulusal standartlar ve teknoloji enstitüsü veya diğer uluslararası kabul görmüş diğer kuruluşlara doğrudan izlenebilirliğe sahip olacaktır.

SI birimlerinde belirtilen değerler standart olarak kabul edilecektir. Bu standarda başka hiçbir ölçü birimi dahil edilmemiştir.

Bu standart, varsa, kullanımıyla ilgili tüm güvenlik endişelerini ele alma iddiasında değildir. Kullanımdan önce uygun güvenlik ve sağlık uygulamaları oluşturmak ve düzenleyici sınırlamaların uygulanabilirliğini belirlemek bu standardın kullanıcısının sorumluluğundadır.

EUROLAB, üreticilere ASTM D1149 test uyumluluğu konusunda yardımcı olur. Test uzmanlarımız, profesyonel çalışma misyonu ve prensipleri ile siz üretici ve tedarikçilerimize laboratuvarlarımızda en iyi hizmeti ve kontrollü test sürecini sunar. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

WhatsApp