ASTM D1171 Kauçuk Bozulması için Standart Test Yöntemi - Yüzey Ozon Çatlaması Dış Mekan

ASTM Testleri

ASTM D1171 Kauçuk Bozulması için Standart Test Yöntemi - Yüzey Ozon Çatlaması Dış Mekan

ASTM D1171 testi, dış hava koşullarına karşı direnç gerektiren uygulamalar için kullanılan kauçuk bileşiklerinin nispi kabiliyetinin tahminine izin verir. Bu test yöntemi, normalde sert kauçuk olarak sınıflandırılan malzemelere uygulanamaz, ancak kalıplanmış veya ekstrüde edilmiş yumuşak kauçuk malzemelere ve pencere hava yalıtımında ve benzer otomotiv uygulamalarında kullanım için sünger kauçuğa uyarlanabilir.

ASTM D1171 Kauçuk Bozulması için Standart Test Yöntemi - Yüzey Ozon Çatlaması Dış Mekan

Ozon atağı ile birçok farklı elastomerde çatlaklar oluşabilir ve zedelenebilir kauçukların karakteristik saldırı şekli ozon çatlaması olarak bilinir. Sorun, özellikle lastiklerde daha önce çok yaygındı, ancak şimdi önleyici tedbirler nedeniyle bu ürünlerde nadiren görülüyor.

Bununla birlikte, ozon saldırısı yakıt hatları ve lastik contalar gibi güvenlik açısından kritik birçok başka maddede de görülür. Çatlamayı başlatmak için sadece eser miktarda gaz gereklidir ve bu nedenle bu maddeler de soruna yenik düşebilir.

Bu standart, varsa, kullanımıyla ilgili tüm güvenlik endişelerini ele alma iddiasında değildir. Uygun güvenlik, sağlık ve çevre uygulamalarını oluşturmak ve kullanımdan önce düzenleyici sınırlamaların uygulanabilirliğini belirlemek bu standardın kullanıcısının sorumluluğundadır.

Kuruluşumuz tarafından işletmelere, laboratuvar test hizmetleri çerçevesinde, ASTM D1171 Yüzey Ozon Çatlaması Dış Mekan - Kauçuk Bozulması için Standart Test Yöntemi kapsamında test hizmetleri de verilmektedir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

WhatsApp