ASTM D1177 Sulu Motor Soğutma Sıvılarının Donma Noktası için Standart Test Yöntemi

ASTM Testleri

ASTM D1177 Sulu Motor Soğutma Sıvılarının Donma Noktası için Standart Test Yöntemi

ASTM D1177 testi, laboratuvarda sulu motor soğutma sıvısı çözeltisinin donma noktasının belirlenmesini kapsar. Bu ürünler kullanıma hazır bir formda (önceden seyreltilmiş) de pazarlanabilir.

ASTM D1177 Sulu Motor Soğutma Sıvılarının Donma Noktası için Standart Test Yöntemi

Belirli konsantrasyonlardaki çözümlerin test edilmesi durumunda, D1176 uygulamasında belirtildiği gibi temsili örneklerden hazırlanacaktır. Seyreltmede ayrılan ikincil aşamaların ayrılması gerekmez.

Motor soğutma sıvısının donma noktası soğutucu dondurma korumasını gösterir. Glikol tipinin bilinmesi koşuluyla, yaklaşık glikol içeriğini belirlemek için bir motor soğutma sıvısının donma noktası kullanılabilir.

SI birimlerinde belirtilen değerler standart olarak kabul edilmelidir. Parantez içinde verilen değerler yalnızca bilgi içindir.

Bu standart, kullanımıyla ilgili varsa tüm güvenlik endişelerini ele almak için değildir. Kullanımdan önce uygun güvenlik ve sağlık uygulamalarını belirlemek ve düzenleyici sınırlamaların uygulanabilirliğini belirlemek bu standardın kullanıcısının sorumluluğundadır.

Bu test yöntemi, laboratuvarda sulu motor soğutma sıvısı çözeltisinin donma noktasının belirlenmesini kapsar.

Kuruluşumuz tarafından işletmelere, laboratuvar test hizmetleri çerçevesinde, ASTM D1177 Sulu Motor Soğutma Sıvılarının Donma Noktası için Standart Test Yöntemi kapsamında test hizmetleri de verilmektedir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

WhatsApp