ASTM D1183 Yapıştırıcıların Döngüsel Laboratuvar Yaşlandırma Koşullarına Dayanımı için Test

ASTM Testleri

ASTM D1183 Yapıştırıcıların Döngüsel Laboratuvar Yaşlandırma Koşullarına Dayanımı için Test

EUROLAB, son teknolojiye sahip akredite laboratuvarları ve uzman ekibiyle birlikte, ASTM D1183 testi kapsamında kesin ve hızlı test hizmetleri sunar. Bu standart, yapıştırılmış numuneleri yüksek ve düşük sıcaklıklara ve yüksek ve düşük bağıl nem koşullarına maruz bırakarak, yapıştırıcıların döngüsel hızlandırılmış hizmet koşullarına karşı direncinin belirlenmesini kapsar.

ASTM D1183 Yapıştırıcıların Döngüsel Laboratuvar Yaşlandırma Koşullarına Dayanımı için Test

Bozulmanın kapsamı, test koşullarına maruz kalmanın bir sonucu olarak mukavemet özelliklerindeki değişikliklerden belirlenir. Malzemelerin bozunması için hızlandırılmış hiçbir prosedürün gerçek hizmet koşullarıyla mükemmel bir şekilde ilişkili olmadığı ve hiçbir tek veya küçük laboratuvar test koşulu grubunun tüm gerçek hizmet koşullarını simüle etmeyeceği kabul edilmektedir.

Sonuç olarak, bu uygulamada elde edilen verilerin yorumlanmasında ve kullanılmasında dikkatli olunmalıdır. Test koşulu, kullanılacak test koşulunun döngü sayısı, bozulma derecesini belirlemek için kullanılacak belirli mukavemet özelliği ve test numunelerinin mi yoksa test panellerinin mi kullanılacağı malzeme spesifikasyonunda belirtilir.

SI birimlerinde belirtilen değerler standart olarak kabul edilmelidir.

Bu standart, varsa kullanımıyla ilgili tüm güvenlik endişelerini ele alma iddiasında değildir. Uygun güvenlik, sağlık ve çevre uygulamalarını oluşturmak ve kullanımdan önce düzenleyici sınırlamaların uygulanabilirliğini belirlemek bu standardın kullanıcısının sorumluluğundadır.

EUROLAB, üreticilere ASTM D1183 test uyumluluğu konusunda yardımcı olur. Test uzmanlarımız, profesyonel çalışma misyonu ve prensipleri ile siz üretici ve tedarikçilerimize laboratuvarlarımızda en iyi hizmeti ve kontrollü test sürecini sunar. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

WhatsApp