ASTM D1193 Reaktif Su için Standart Spesifikasyon

ASTM Testleri

ASTM D1193 Reaktif Su için Standart Spesifikasyon

EUROLAB, son teknolojiye sahip akredite laboratuvarları ve uzman ekibiyle birlikte, ASTM D1193 testi kapsamında kesin ve hızlı test hizmetleri sunar. Bu şartname, ASTM'nin yetki alanına giren standartlarla birlikte kullanılması uygun görülen suların sahip olması gereken özelliklerini açıklamaktadır.

ASTM D1193 Reaktif Su için Standart Spesifikasyon

Dört türe uygulanabilecek üç ek derece ile dört tür su belirtilmiştir. Sınıf spesifikasyonları özellikle mikrobiyolojik kökenli kirleticilere yöneliktir.

Tip I dereceli reaktif su, damıtma veya başka bir eşit işlemle hazırlanacak, ardından karışık bir iyon değiştirici malzeme yatağı ve 0,2 µm membran filtre ile parlatılacaktır. Son cilalama aşamasına giden besleme suyunun 298K'da (25°C) maksimum 20 µS/cm iletkenliği olmalıdır. Tip I reaktif su, uygun bileşen spesifikasyonları karşılandığı ve bu şekilde üretilen suyun, bu tür suyun kullanımının belirtildiği uygulama için uygun olduğu gösterildiği sürece, alternatif teknolojilerle üretilebilir.

Tip II reaktif su, 298 K'de (25°C) 1,0 µS/cm'den daha az iletkenliğe sahip bir distilat üretmek için tasarlanmış bir damıtma ile damıtma yoluyla hazırlanacaktır. Saflığa tek damıtma ile ulaşılamıyorsa, damıtma öncesinde iyon değişimi, damıtma veya ters ozmoz ve organik adsorpsiyon gerekebilir. Tip II reaktif su, uygun bileşen spesifikasyonları karşılandığı ve bu şekilde üretilen suyun, bu tür suyun kullanımının belirtildiği uygulama için uygun olduğu gösterildiği sürece, alternatif teknolojilerle üretilebilir.

Tip III reaktif su, damıtma, iyon değişimi, sürekli elektrodeiyonizasyon, ters ozmoz veya bunların bir kombinasyonu ile hazırlanacak ve ardından 0,45 µm membran filtre ile parlatılacaktır. Tip III reaktif su, uygun bileşen spesifikasyonları karşılandığı ve bu şekilde üretilen suyun, bu tür suyun kullanımının belirtildiği uygulama için uygun olduğu gösterildiği sürece, alternatif teknolojilerle üretilebilir.

Tip IV dereceli reaktif su, damıtma, iyon değişimi, sürekli elektrodeiyonizasyon, ters ozmoz, elektrodiyaliz veya bunların bir kombinasyonu ile hazırlanabilir. Tip IV reaktif su, uygun bileşen spesifikasyonları karşılandığı ve bu şekilde üretilen suyun, bu tür suyun kullanımının belirtildiği uygulama için uygun olduğu gösterildiği sürece, alternatif teknolojilerle üretilebilir.

SI birimlerinde belirtilen değerler standart olarak kabul edilmelidir. Bu standarda başka hiçbir ölçü birimi dahil edilmemiştir.

Bu standart, varsa, kullanımıyla ilgili tüm güvenlik endişelerini ele alma iddiasında değildir. Uygun güvenlik, sağlık ve çevre uygulamalarını oluşturmak ve kullanımdan önce düzenleyici sınırlamaların uygulanabilirliğini belirlemek bu standardın kullanıcısının sorumluluğundadır.

EUROLAB, üreticilere ASTM D1193 test uyumluluğu konusunda yardımcı olur. Test uzmanlarımız, profesyonel çalışma misyonu ve prensipleri ile siz üretici ve tedarikçilerimize laboratuvarlarımızda en iyi hizmeti ve kontrollü test sürecini sunar. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

WhatsApp