ASTM D1200 Ford Viskozite Kupası ile Viskozite için Standart Test Yöntemi

ASTM Testleri

ASTM D1200 Ford Viskozite Kupası ile Viskozite için Standart Test Yöntemi

Bu standart, Ford tipi akış viskozite kabı ile Newton veya Newton'a yakın boyaların, verniklerin, cilaların ve ilgili sıvı malzemelerin viskozitesinin belirlenmesini kapsar. Malzeme Newton tipi değilse, yani kesme ile incelen veya tiksotropik ise, Test Yöntemi D2196 kullanılmalıdır.

ASTM D1200 Ford Viskozite Kupası ile Viskozite için Standart Test Yöntemi

Ford viskozite kabı, test edilen sıvı ile tamamen doldurulur ve malzemenin standart deliklerden birinden akması için geçen süre ölçülür.

Bu standart, bir dizi boya ve diğer kaplamaların ambalaj ve uygulama viskozitelerinin belirlenmesinde ve bu malzemelerin inceltilmesinde faydalıdır, ancak Newton veya Newton'a yakın sıvılarla sınırlıdır.


Bu standart, varsa, kullanımıyla ilgili tüm güvenlik endişelerini ele alma iddiasında değildir. Uygun güvenlik, sağlık ve çevre uygulamalarını oluşturmak ve kullanımdan önce düzenleyici sınırlamaların uygulanabilirliğini belirlemek bu standardın kullanıcısının sorumluluğundadır.

EUROLAB Laboratuvar test uzmanlarımız, profesyonel çalışma misyonu ve prensipleri ile siz üretici ve tedarikçilerimize ASTM D1200 test standardı kapsamında akredite laboratuvarlarımızda en iyi hizmeti ve kontrollü test sürecini sunar.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

WhatsApp