ASTM D1218 Hidrokarbon Sıvılarının Kırılma İndisi ve Kırılma Dağılımı için Standart Test Yöntemi

ASTM Testleri

ASTM D1218 Hidrokarbon Sıvılarının Kırılma İndisi ve Kırılma Dağılımı için Standart Test Yöntemi

EUROLAB laboratuvar ASTM D1218 standardı kapsamında test ve uygunluk hizmeti sunar. Bu test yöntemi, sıvıdaki şeffaf ve açık renkli hidrokarbonların dört ondalık basamağa veya daha iyisine kadar doğru olan kırılma indisinin ölçümünü kapsar.

ASTM D1218 Hidrokarbon Sıvılarının Kırılma İndisi ve Kırılma Dağılımı için Standart Test Yöntemi

Test yöntemi, 1.5000'in üzerindeki ve hem 20 °C'nin altındaki hem de 30°C'nin üzerindeki sıcaklıklardaki sıvıların kırılma indislerini ölçmek için uygun olabilir; ancak, test yöntemi kesinliği geçerli olmayabilir. Bu tür ölçümlerin doğruluğunun doğrulanması, belirli ölçüm koşulları altında kullanılan cihazın performansını gösteren güvenilir, sertifikalı referans standartlarının mevcudiyetine bağlı olacaktır.

Test yöntemi, güçlü bir şekilde renklendirilmiş sıvılara veya test sıcaklığına çok yakın kabarcık noktalarına sahip olan ve önemli bir bozunma meydana gelmeden önce bir okuma elde edilemeyen sıvılara uygulanamayabilir. Sıvı renk, Test Yöntemi D1500 tarafından belirlendiği üzere, ASTM Renk veya daha açık renk ile sınırlandırılmalıdır.

SI birimlerinde belirtilen değerler standart olarak kabul edilmelidir. Bu standarda başka hiçbir ölçü birimi dahil edilmemiştir.

Bu standart, varsa, kullanımıyla ilgili tüm güvenlik endişelerini ele alma iddiasında değildir. Uygun güvenlik, sağlık ve çevre uygulamalarını oluşturmak ve kullanımdan önce düzenleyici sınırlamaların uygulanabilirliğini belirlemek bu standardın kullanıcısının sorumluluğundadır.

EUROLAB, üreticilere ASTM D1218 test uyumluluğu konusunda yardımcı olur. Test uzmanlarımız, profesyonel çalışma misyonu ve prensipleri ile siz üretici ve tedarikçilerimize laboratuvarlarımızda en iyi hizmeti ve kontrollü test sürecini sunar. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

WhatsApp