ASTM D1230 Giyim Tekstillerinin Yanabilirliği için Standart Test Yöntemi

ASTM Testleri

ASTM D1230 Giyim Tekstillerinin Yanabilirliği için Standart Test Yöntemi

EUROLAB, son teknolojiye sahip akredite laboratuvarları ve uzman ekibiyle birlikte, ASTM D1230 testi kapsamında kesin ve hızlı test hizmetleri sunar. Bu test yöntemi, tekstil kumaşlarının, çocuk pijamaları veya koruyucu giysiler dışındaki öğeler için veya bunlardan tüketiciye ulaştığında yanıcılığının değerlendirilmesini kapsar.

ASTM D1230 Giyim Tekstillerinin Yanabilirliği için Standart Test Yöntemi

Bu test yöntemi, kontrollü koşullar altında malzemelerin, ürünlerin veya düzeneklerin ısıya ve aleve tepkisini ölçer ve açıklar, ancak yangın tehlikesi veya gerçek yangın altında malzemelerin, ürünlerin veya düzeneklerin risk değerlendirmesi için gerekli tüm faktörleri tek başına kapsamaz.

Yangın testi doğası gereği tehlikelidir. Bu testler yapılırken personel ve mülk için yeterli güvenlik önlemleri alınacaktır.

SI birimlerinde belirtilen değerler standart olarak kabul edilecektir; inç-pound birimleri yalnızca bilgi amaçlı verilmiştir.

Bu test yöntemi, varsa, kullanımıyla ilgili tüm güvenlik endişelerini ele alma iddiasında değildir. Kullanımdan önce uygun güvenlik ve sağlık uygulamaları oluşturmak ve düzenleyici sınırlamaların uygulanabilirliğini belirlemek bu test yönteminin kullanıcısının sorumluluğundadır.

EUROLAB, üreticilere ASTM D1230 test uyumluluğu konusunda yardımcı olur. Test uzmanlarımız, profesyonel çalışma misyonu ve prensipleri ile siz üretici ve tedarikçilerimize laboratuvarlarımızda en iyi hizmeti ve kontrollü test sürecini sunar. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

WhatsApp