ASTM D1248 Testi

ASTM Testleri

ASTM D1248 Testi

ASTM D1248, tel ve kablo için polietilen plastik ekstrüzyon malzemelerinin tanımlanmasına yönelik bir spesifikasyondur. Tanımlama türlere, sınıflara, kategorilere ve derecelere göre yapılmalıdır. Bu parametreler tanımlama amaçlıdır ve tasarım amaçlı değildir.

ASTM D1248 Testi

ASTM, yaklaşık 12.000 test yöntemi ve standardı yayınlamıştır. ASTM D1248 Testi bu testlerden biridir. ASTM International, uluslararası standartların geliştirilmesi ve sunulmasına odaklanan küresel bir organizasyondur. ASTM standartları, küresel ekonomide üretim ve ticareti yönlendiren bilgi altyapısının kritik unsurlarıdır. Gelişmiş teknik kalite ve pazar alaka düzeyi ile bilinen ASTM standartları, araştırma ve geliştirme, ürün testi ve kalite sistemlerinde kullanılmaktadır.

ASTM D1248 için numune hazırlama, Ek A1'deki ASTM D4703, Prosedür C'nin spesifikasyonları aracılığıyla yapılacaktır. Bu numuneler, basınçla kalıplanmış termoplastik numunelerdir.

ASTM D1248, polietilen plastik ekstrüzyon teli ve kablosunun fiziksel özelliklerini belirlemek için bir dizi ASTM mekanik test standardını ifade eder.

  • Kopmada çekme mukavemeti ve kopmada uzama için ASTM D638
  • ASTM D746, prosedür A, kırılganlık sıcaklığı için
  • Çevresel stres çatlama direnci için ASTM D1693
  • Tip III ve IV polietilenin termal stres çatlak direnci için ASTM D2951

EUROLAB, son teknolojiye sahip akredite laboratuvarları ve uzman ekibiyle birlikte, ASTM D1248 testi kapsamında kesin ve hızlı sonuçlar almanıza yardımcı olur.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

WhatsApp