ASTM D1259 Reçine Çözeltilerinin Uçucu Olmayan İçeriği için Standart Test Yöntemleri

ASTM Testleri

ASTM D1259 Reçine Çözeltilerinin Uçucu Olmayan İçeriği için Standart Test Yöntemleri

EUROLAB laboratuvar ASTM D1259 standardı kapsamında test ve uygunluk hizmeti sunar.Bu test yöntemleri, uçucu organik çözücülerdeki reçine çözeltilerinin uçucu olmayan içeriğinin belirlenmesini kapsar.

ASTM D1259 Reçine Çözeltilerinin Uçucu Olmayan İçeriği için Standart Test Yöntemleri

Aşağıdaki gibi iki test yöntemi dahildir:

Test Yöntemi A: Isıya tepki vermeyen reçinelerin çözeltileri için. Bu çözeltiler, stabil kalan ve test koşulları altında çözücüyü serbest bırakan reçineler içerir. Örnekler ester zamkları ve alkidlerdir.

Test Yöntemi B: İki tür çözüm için:

Isıya duyarlı reçinelerin çözeltileri. Bu çözeltiler, ısının etkisi altında yoğuşma veya diğer reaksiyonlara giren reçineler içerir. Örnekler, üre, melamin ve fenollerin formaldehit reaksiyon ürünlerini içerir.

Çözücüyü yavaş salan çözeltiler. Örnekler arasında epoksi reçine çözeltileri bulunur.

Test Yöntemleri A ve B, öncelikle kurutma süreleri ve kullanılan fırın türlerinde farklılık gösterir.

SI birimlerinde verilen değerler standart olarak kabul edilmelidir. Parantez içinde belirtilen değerler bilgi amaçlıdır.

Bu standart, varsa, kullanımıyla ilgili tüm güvenlik endişelerini ele alma iddiasında değildir. Uygun güvenlik, sağlık ve çevre uygulamalarını oluşturmak ve kullanımdan önce düzenleyici sınırlamaların uygulanabilirliğini belirlemek bu standardın kullanıcısının sorumluluğundadır.

Bu uluslararası standart, Dünya Ticaret Örgütü Ticaretin Önündeki Teknik Engeller (TBT) Komitesi tarafından yayınlanan uluslararası standartların, kılavuzların ve tavsiyelerin geliştirilmesine ilişkin ilkeler kararında belirlenen standardizasyona ilişkin uluslararası kabul görmüş ilkelere uygun olarak geliştirilmiştir.

EUROLAB, üreticilere ASTM D1259 test uyumluluğu konusunda yardımcı olur. Test uzmanlarımız, profesyonel çalışma misyonu ve prensipleri ile siz üretici ve tedarikçilerimize laboratuvarlarımızda en iyi hizmeti ve kontrollü test sürecini sunar. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

WhatsApp