ASTM D1294 Yün Elyaf Demetlerinin Çekme Mukavemeti Testi

ASTM Testleri

ASTM D1294 Yün Elyaf Demetlerinin Çekme Mukavemeti Testi

EUROLAB, son teknolojiye sahip akredite laboratuvarları ve uzman ekibiyle birlikte, ASTM D1294 testi kapsamında kesin ve hızlı test hizmetleri sunar. Bu standart,1 inç'lik yün elyaf demetlerinin kopma kuvvetinin (veya yükünün) belirlenmesini ve çekme mukavemetinin ve mukavemetinin tahminini kapsar.

ASTM D1294 Yün Elyaf Demetlerinin Çekme Mukavemeti Testi

Elyaf demetinin hazırlanması için bir prosedür dahildir.

İnç-pound birimlerinde belirtilen değerler standart olarak kabul edilmelidir; SI birimlerindeki değerler yalnızca bilgi amaçlıdır. Enstrüman inç-pound birimlerinde kalibre edildiğinden, Komite D13 politikasına aykırı olarak önce inç-pound birimleri gösterilir.

Fiber demetlerinin kopma mukavemetini ölçmek için diğer yöntemler için, Test Yöntemleri D1445 ve D2524'e bakın.

Bu test yöntemi, kendilerini aynı tür müstahzara veren diğer lifler için kullanılabilir, ancak gerilme mukavemeti hesaplanırken yoğunluktaki fark dikkate alınmalıdır. Kopma mukavemeti hesaplanırken bir elyafın yoğunluğunun bilinmesi veya düzeltilmesi gerekli değildir.

Bu standart, varsa, kullanımıyla ilgili tüm güvenlik endişelerini ele alma iddiasında değildir. Kullanımdan önce uygun güvenlik ve sağlık uygulamaları oluşturmak ve düzenleyici sınırlamaların uygulanabilirliğini belirlemek bu standardın kullanıcısının sorumluluğundadır.

EUROLAB, üreticilere ASTM D1294 test uyumluluğu konusunda yardımcı olur. Test uzmanlarımız, profesyonel çalışma misyonu ve prensipleri ile siz üretici ve tedarikçilerimize laboratuvarlarımızda en iyi hizmeti ve kontrollü test sürecini sunar. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

WhatsApp