ASTM D1298 Hidrometre Yöntemiyle Ham Petrol ve Sıvı Petrol Ürünlerinin Yoğunluğu, Bağıl Yoğunluğu veya API Yerçekimi için Standart Test Yöntemi

ASTM Testleri

ASTM D1298 Hidrometre Yöntemiyle Ham Petrol ve Sıvı Petrol Ürünlerinin Yoğunluğu, Bağıl Yoğunluğu veya API Yerçekimi için Standart Test Yöntemi

EUROLAB, son teknolojiye sahip akredite laboratuvarları ve uzman ekibiyle birlikte, ASTM D1298 testi kapsamında kesin ve hızlı test hizmetleri sunar. Bu test yöntemi, bir dizi hesaplama ile bağlantılı olarak bir cam hidrometre kullanılarak, ham petrolün, petrol ürünlerinin veya normalde sıvı olarak işlenen petrol ve petrol dışı ürünlerin karışımlarının yoğunluğunun, bağıl yoğunluğunun veya API gravitesinin ve 101.325 kPa (14.696 psi) veya daha düşük bir Reid buhar basıncına sahip olan değerler mevcut sıcaklıklarda belirlenir ve bir dizi hesaplama ve uluslararası standart tablolar aracılığıyla 15°C veya 60°F'ye düzeltilir.

ASTM D1298 Hidrometre Yöntemiyle Ham Petrol ve Sıvı Petrol Ürünlerinin Yoğunluğu, Bağıl Yoğunluğu veya API Yerçekimi için Standart Test Yöntemi

Elde edilen ilk hidrometre okumaları, yoğunluk ölçümleri değil, düzeltilmemiş hidrometre okumalarıdır. Okumalar, referans sıcaklıkta veya başka bir uygun sıcaklıkta bir hidrometrede ölçülür ve okumalar, menisküs etkisi, termal cam genleşme etkisi, alternatif kalibrasyon sıcaklık etkileri ve petrol ölçüm tabloları aracılığıyla referans sıcaklığa göre düzeltilir; referans sıcaklık dışında elde edilen değerler, yoğunluk ölçümleri değil, hidrometre okumalarıdır.

Laboratuvarda belirlenen ilk hidrometre okumaları, herhangi bir hesaplama yapılmadan önce kaydedilmelidir. Bu test yöntemi için ekipmanın doğrulanması veya onaylanması için bir prosedür içerir.

SI birimlerinde veya inç-pound birimlerinde belirtilen değerler standart olarak ayrı olarak kabul edilmelidir. Metin içinde SI birimleri parantez içinde gösterilmiştir. Her sistemde belirtilen değerler tam eşdeğer olmayabilir; bu nedenle, her sistem diğerinden bağımsız olarak kullanılmalıdır.

Bu standart, varsa, kullanımıyla ilgili tüm güvenlik endişelerini ele alma iddiasında değildir. Uygun güvenlik, sağlık ve çevre uygulamalarını oluşturmak ve kullanımdan önce düzenleyici sınırlamaların uygulanabilirliğini belirlemek bu standardın kullanıcısının sorumluluğundadır.

EUROLAB, üreticilere ASTM D1298 test uyumluluğu konusunda yardımcı olur. Test uzmanlarımız, profesyonel çalışma misyonu ve prensipleri ile siz üretici ve tedarikçilerimize laboratuvarlarımızda en iyi hizmeti ve kontrollü test sürecini sunar. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

WhatsApp