ASTM D130 Bakır Şerit Testi ile Petrol Ürünlerinden Bakırın Korozifliği için Standart Test Yöntemi

ASTM Testleri

ASTM D130 Bakır Şerit Testi ile Petrol Ürünlerinden Bakırın Korozifliği için Standart Test Yöntemi

EUROLAB laboratuvar ASTM D130 standardı kapsamında test ve uygunluk hizmeti sunar. Bu test yöntemi, havacılık benzini, havacılık türbin yakıtı, otomotiv benzini, temizleyiciler (Stodddard) çözücüsü, gazyağı, dizel yakıtı, distilat akaryakıt, yağlama yağı ve doğal benzin veya buharı olan diğer hidrokarbonların bakır için aşındırıcılığının belirlenmesini kapsar.

ASTM D130 Bakır Şerit Testi ile Petrol Ürünlerinden Bakırın Korozifliği için Standart Test Yöntemi

Bazı ürünler, özellikle doğal benzin, normalde otomotiv veya havacılık benzinlerinin özelliğinden çok daha yüksek bir buhar basıncına sahip olabilir. Bu nedenle, bu test yönteminde kullanılan ve doğal benzin veya diğer yüksek buhar basınçlı ürünleri içeren basınçlı kabın 100°C (212°F) banyosuna yerleştirilmediğinden emin olmak için son derece dikkatli olun. 124 kPa'yı (18 psi) aşan buhar basıncına sahip numuneler, 100°C'de basınçlı kabı parçalamak için yeterli basınçlar geliştirebilir.

SI birimlerinde belirtilen değerler standart olarak kabul edilmelidir. Bu standarda başka hiçbir ölçü birimi dahil edilmemiştir.

Bu standart, varsa, kullanımıyla ilgili tüm güvenlik endişelerini ele alma iddiasında değildir. Uygun güvenlik, sağlık ve çevre uygulamalarını oluşturmak ve kullanımdan önce düzenleyici sınırlamaların uygulanabilirliğini belirlemek bu standardın kullanıcısının sorumluluğundadır.

EUROLAB, üreticilere ASTM D130 test uyumluluğu konusunda yardımcı olur. Test uzmanlarımız, profesyonel çalışma misyonu ve prensipleri ile siz üretici ve tedarikçilerimize laboratuvarlarımızda en iyi hizmeti ve kontrollü test sürecini sunar. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

WhatsApp