ASTM D1310 Etiket Açık Kap Aparatı ile Sıvıların Parlama Noktası ve Ateşleme Noktası için Standart Test Yöntemi

ASTM Testleri

ASTM D1310 Etiket Açık Kap Aparatı ile Sıvıların Parlama Noktası ve Ateşleme Noktası için Standart Test Yöntemi

EUROLAB laboratuvar ASTM D1310 standardı kapsamında test ve uygunluk hizmeti sunar. Bu test yöntemi, -18 ve 165°C (0 ve 325°F) arasında parlama noktalarına ve 325°F'ye kadar yangın noktalarına sahip sıvıların parlama noktası ve alevlenme noktasının etiket açık kap aparatı ile belirlenmesini kapsar.

ASTM D1310 Etiket Açık Kap Aparatı ile Sıvıların Parlama Noktası ve Ateşleme Noktası için Standart Test Yöntemi

Bu test yöntemi, kabuklanmaya meyilli veya çok viskoz olan boyalara ve reçine çözeltilerine uygulandığında, solventlere uygulandığında olduğundan daha az tekrarlanabilir sonuçlar verir.

Bir sıvının parlama noktası ve yanma noktası, yanıcılık tehlikelerini tanımlamak için kullanılabilecek fiziksel özelliklerdir. Parlama noktası, hükümet düzenlemelerinde malzemeleri sınıflandırmak için kullanılabilir.

SI birimlerinde belirtilen değerler standart olarak kabul edilmelidir. Parantez içinde verilen değerler bilgi amaçlıdır.

Bu standart, kontrollü laboratuvar koşullarında ısı ve aleve tepki olarak malzemelerin, ürünlerin veya düzeneklerin özelliklerini ölçmek ve tanımlamak için kullanılmalı ve malzemelerin, ürünlerin veya malzemelerin yangın tehlikesini veya yangın riskini tanımlamak veya değerlendirmek için kullanılmamalıdır.

Bu standart, varsa, kullanımıyla ilgili tüm güvenlik endişelerini ele alma iddiasında değildir. Uygun güvenlik, sağlık ve çevre uygulamalarını oluşturmak ve kullanımdan önce düzenleyici sınırlamaların uygulanabilirliğini belirlemek bu standardın kullanıcısının sorumluluğundadır.

EUROLAB, üreticilere ASTM D1310 test uyumluluğu konusunda yardımcı olur. Test uzmanlarımız, profesyonel çalışma misyonu ve prensipleri ile siz üretici ve tedarikçilerimize laboratuvarlarımızda en iyi hizmeti ve kontrollü test sürecini sunar. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

WhatsApp