ASTM D1364 Uçucu Çözücülerde Su için Standart Test Yöntemi

ASTM Testleri

ASTM D1364 Uçucu Çözücülerde Su için Standart Test Yöntemi

Bu standart, boya, vernik, cila ve ilgili ürünlerde kullanılan uçucu çözücüler ve kimyasal ara maddelerdeki suyun belirlenmesini kapsar. Esas olarak su varlığında iyotun kükürt dioksit ile indirgenmesine dayanır.

ASTM D1364 Uçucu Çözücülerde Su için Standart Test Yöntemi

Bu standart, merkaptanların, peroksitlerin veya kayda değer miktarlarda aldehit veya aminlerin varlığında uygulanamaz. SI birimlerinde belirtilen değerler standart olarak kabul edilmelidir. Bu standarda başka hiçbir ölçü birimi dahil edilmemiştir.

Uçucu çözücüler, sudan etkilenebilecek çeşitli kimyasal işlemlerde kullanılır. Bu nedenle, bu standart, bir spesifikasyona uygunluğu değerlendirmek için bir test prosedürü sağlar.

Bu standart, varsa, kullanımıyla ilgili tüm güvenlik endişelerini ele alma iddiasında değildir. Kullanımdan önce uygun güvenlik ve sağlık uygulamaları oluşturmak ve düzenleyici sınırlamaların uygulanabilirliğini belirlemek bu standardın kullanıcısının sorumluluğundadır.


EUROLAB Laboratuvar test uzmanlarımız, profesyonel çalışma misyonu ve prensipleri ile siz üretici ve tedarikçilerimize ASTM D1364 test standardı kapsamında akredite laboratuvarlarımızda en iyi hizmeti ve kontrollü test sürecini sunar.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

WhatsApp