ASTM D1388 Kumaşların Sertliği için Test

ASTM Testleri

ASTM D1388 Kumaşların Sertliği için Test

EUROLAB, son teknolojiye sahip akredite laboratuvarları ve uzman ekibiyle birlikte, ASTM D1388 testi kapsamında kesin ve hızlı test hizmetleri sunar. Bu standart, kumaşların sertlik özelliklerinin ölçülmesini kapsar. Eğilme uzunluğu ölçülür ve eğilme rijitliği hesaplanır.

ASTM D1388 Kumaşların Sertliği için Test

İki prosedür sağlanır :

  • Kumaşın kendi kütlesi altında dirsekli bükülmesi ilkesini kullanan Konsol Testi.
  • Bir kumaş şeritte oluşturulan ve dikey olarak asılan bir ilmek prensibini kullanan Kalp Döngüsü Testi.

Bu test yöntemi, dokuma kumaşlar, hava yastığı kumaşları, battaniyeler, havlı kumaşlar, örme kumaşlar, katmanlı kumaşlar, havlı kumaşlar dahil olmak üzere çoğu kumaş için geçerlidir. Kumaşlar, işlenmemiş, büyük ölçüde boyutlandırılmış, kaplanmış, reçineyle işlenmiş veya başka şekilde işlenmiş olabilir.

SI birimlerinde belirtilen değerler standart olarak kabul edilmelidir. ABD geleneksel birimleri yaklaşık olabilir.

Bu standart, varsa, kullanımıyla ilgili tüm güvenlik endişelerini ele alma iddiasında değildir. Uygun güvenlik, sağlık ve çevre uygulamalarını oluşturmak ve kullanımdan önce düzenleyici sınırlamaların uygulanabilirliğini belirlemek bu standardın kullanıcısının sorumluluğundadır.

EUROLAB, üreticilere ASTM D1388 test uyumluluğu konusunda yardımcı olur. Test uzmanlarımız, profesyonel çalışma misyonu ve prensipleri ile siz üretici ve tedarikçilerimize laboratuvarlarımızda en iyi hizmeti ve kontrollü test sürecini sunar. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

WhatsApp