ASTM D1401 Petrol Yağlarının ve Sentetik Akışkanların Sudan Ayrılabilirliği için Test

ASTM Testleri

ASTM D1401 Petrol Yağlarının ve Sentetik Akışkanların Sudan Ayrılabilirliği için Test

EUROLAB, son teknolojiye sahip akredite laboratuvarları ve uzman ekibiyle birlikte, ASTM D1401 testi kapsamında kesin ve hızlı test hizmetleri sunar. Bu standart,petrol yağlarının veya sentetik sıvıların sudan ayrılma yeteneğinin ölçülmesini kapsar.

ASTM D1401 Petrol Yağlarının ve Sentetik Akışkanların Sudan Ayrılabilirliği için Test

40 °C'de 28,8 mm2 / s ila 90 mm2/s viskoziteye sahip buhar türbini yağları için özel olarak geliştirilmiş olmasına rağmen , bu test yöntemi, çeşitli viskozitelere sahip diğer tipteki yağları ve diğer test sıcaklıklarında sentetik sıvıları test etmek için kullanılabilir. Bununla birlikte, 40 °C'de 90 mm 2 /s'den daha viskoz ürünler test edilirken test sıcaklığının 82 °C ± 1 °C'ye yükseltilmesi önerilir. Yağ ve su karışımının yetersiz olduğu daha yüksek viskoziteli yağlar için, Test Yöntemi D2711tavsiye edilir. 25 °C gibi diğer test sıcaklıkları da kullanılabilir.

Denizcilik uygulamalarında kullanılan belirli yağlar veya yakıtlar test edilirken damıtılmış su yerine %1 sodyum klorür (NaCl) çözeltisi veya sentetik deniz suyu kullanılabilir.

Bağıl yoğunlukları suyunkinden daha büyük olan sentetik sıvıları test ederken prosedür değişmez, ancak suyun muhtemelen emülsiyon veya sıvı üzerinde yüzeceğine dikkat edilmelidir.

SI birimlerinde belirtilen değerler standart olarak kabul edilmelidir. Bu standarda başka hiçbir ölçü birimi dahil edilmemiştir.

Bu standart, varsa kullanımıyla ilgili tüm güvenlik endişelerini ele alma iddiasında değildir. Uygun güvenlik, sağlık ve çevre uygulamalarını oluşturmak ve kullanımdan önce düzenleyici sınırlamaların uygulanabilirliğini belirlemek bu standardın kullanıcısının sorumluluğundadır.

EUROLAB, üreticilere ASTM D1401 test uyumluluğu konusunda yardımcı olur. Test uzmanlarımız, profesyonel çalışma misyonu ve prensipleri ile siz üretici ve tedarikçilerimize laboratuvarlarımızda en iyi hizmeti ve kontrollü test sürecini sunar. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

WhatsApp