ASTM D1414 Gerginlik Testi ve Kauçuk O-Halkaların Gerginlik Seti için Standart Test

ASTM Testleri

ASTM D1414 Gerginlik Testi ve Kauçuk O-Halkaların Gerginlik Seti için Standart Test

EUROLAB laboratuvar ASTM D1414 standardı kapsamında test ve uygunluk hizmeti sunar. ASTM D1414, o-ringlerin fiziksel ve mekanik özelliklerini belirlemek için çeşitli prosedürleri ve testleri açıklar; hem yeni olduklarında hem de yaşlanmaya bağlı olarak.

ASTM D1414 Gerginlik Testi ve Kauçuk O-Halkaların Gerginlik Seti için Standart Test

O-ringler tipik olarak conta olarak kullanılır. Montaj sırasında şişkinlik veya kümelenmeyi önleyerek imalatı kolaylaştırmak için genellikle bir şaft etrafında veya bir o-ring oluğu içinde bir miktar gerilimle monte edilirler. Bu nedenle, o-ring ürününün yanı sıra o-ring'in elastomerik malzemesinin gerilme özelliklerini anlamak önemlidir.

ASTM D1414, halkalar olarak o-ringlerin çekme testlerini gerektirir. O-ring numunesi, o-ring çapına uygun olarak boyutlandırılmış iki silindirin etrafına sarılacaktır.

ASTM D1414 ayrıca bir gerilim seti testi ve bir sıkıştırma seti testi tanımlar. Bunlar stres gevşeme testleridir. Bu testler manuel klemp fikstürlerinde gerçekleştirilebilir.

SI birimlerinde belirtilen değerler standart olarak kabul edilmelidir. Parantez içinde verilen değerler sadece bilgi amaçlı verilmiştir.

Bu standart, varsa, kullanımıyla ilgili tüm güvenlik endişelerini ele alma iddiasında değildir. Kullanımdan önce uygun güvenlik ve sağlık uygulamaları oluşturmak ve düzenleyici sınırlamaların uygulanabilirliğini belirlemek bu standardın kullanıcısının sorumluluğundadır.

EUROLAB, üreticilere ASTM D1414 test uyumluluğu konusunda yardımcı olur. Test uzmanlarımız, profesyonel çalışma misyonu ve prensipleri ile siz üretici ve tedarikçilerimize laboratuvarlarımızda en iyi hizmeti ve kontrollü test sürecini sunar. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

WhatsApp