ASTM D1425 Kapasitans Test Cihazları Kullanarak Tekstil Tellerinin Düzgünlüğü için Standart Test Yöntemi

ASTM Testleri

ASTM D1425 Kapasitans Test Cihazları Kullanarak Tekstil Tellerinin Düzgünlüğü için Standart Test Yöntemi

EUROLAB, son teknolojiye sahip akredite laboratuvarları ve uzman ekibiyle birlikte, ASTM D1425 testi kapsamında kesin ve hızlı test hizmetleri sunar. Bu test yöntemi, kapasitans test ekipmanı kullanılarak sürekli çalışmalar yoluyla kıtık, top, şerit, fitil ve kesikli liflerden ve filament ipliklerden üretilen iplikten tekstil şeritlerinin düzgünsüzlüğünün dolaylı olarak ölçülmesini kapsar.

ASTM D1425 Kapasitans Test Cihazları Kullanarak Tekstil Tellerinin Düzgünlüğü için Standart Test Yöntemi

Test yöntemi, düzensizlik olan karmaşık iplik özelliğini ifade eden tek bir değer olan "kısa süreli düzensizlik" değerini sağlar. Düşük bükümlü filament iplikler, yalnızca test sırasında ilave büküm eklenirse test edilmelidir.

Birçok durumda, bu düşük bükümlü iplikler, aletin kondenserinden geçerken bir şerit halinde düzleşme eğilimindedir ve kaydedilen düzgünsüzlük değeri gerçek değerin üzerine çıkar. Elyaf karışımlarından yapılan iplikler, yalnızca harmanlama iplik boyunca tek tip ise test edilmelidir.

Tekdüze olmayan harmanlama, eğer bileşen lifleri dielektrik sabiti açısından farklılık gösteriyorsa, gerçek değerden daha yüksek bir düzensizlik okumasına neden olabilir. Düzgün olmayan harmanlama nedeniyle düzensizlik okumalarındaki artışın büyüklüğü genel terimlerle ifade edilemez.

Kabul edilebilir metrik birimlerde veya diğer birimlerde belirtilen değerler ayrıca standart olarak kabul edilecektir. Her sistemde belirtilen değerler tam eşdeğer olmayabilir; bu nedenle her sistem, değerleri hiçbir şekilde birleştirmeden diğerinden bağımsız olarak kullanılmalıdır.

Bu standart, varsa, kullanımıyla ilgili tüm güvenlik endişelerini ele alma iddiasında değildir. Kullanımdan önce uygun güvenlik ve sağlık uygulamaları oluşturmak ve düzenleyici sınırlamaların uygulanabilirliğini belirlemek bu standardın kullanıcısının sorumluluğundadır.

EUROLAB, üreticilere ASTM D1425 test uyumluluğu konusunda yardımcı olur. Test uzmanlarımız, profesyonel çalışma misyonu ve prensipleri ile siz üretici ve tedarikçilerimize laboratuvarlarımızda en iyi hizmeti ve kontrollü test sürecini sunar. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

WhatsApp