ASTM D1445 Pamuk Liflerinin Kopma Mukavemeti ve Uzaması için Düz Demet Test Yöntemi

ASTM Testleri

ASTM D1445 Pamuk Liflerinin Kopma Mukavemeti ve Uzaması için Düz Demet Test Yöntemi

ASTM D1445 testi, Bu test yöntemi, nominal bir sıfır ayar uzunluğu kullanılarak 1/8 ile düz bir demet olarak lifler ve düz bir demet halinde pamuk liflerinin çekme mukavemeti veya kopma mukavemetinin veya çekme mukavemeti veya kopma mukavemeti ve pamuğun kopma yükündeki uzamanın belirlenmesini kapsar.

ASTM D1445 Pamuk Liflerinin Kopma Mukavemeti ve Uzaması için Düz Demet Test Yöntemi

Bu test yöntemi, ister işlemeden önce alınmış olsun isterse bir tekstil ürününden elde edilmiş olsun, işlenmemiş pamukların gevşek çırçırlanmış pamuk liflerine uygulanabilir.

Bu test yöntemi, öncelikle özel elyaf demeti kıskaçları ve özel mukavemet test cihazları ile kullanım için tasarlanmıştır, ancak elyaf kıskaçları yerleştirmek için uygun adaptörlerle donatıldığında diğer çekme mukavemeti ve uzama test cihazlarıyla birlikte kullanılabilir.

Lif demetlerinin kopma mukavemetini ölçmek için diğer yöntemler arasında Test Yöntemi D1294 , Yün Elyaf Demetlerinin Kopma Mukavemeti için Test—ölçek Uzunluğu cinsinden 1; 2 ve D5867 , Pamuk Liflerinin Fiziksel Özelliklerinin Yüksek Hacimli Aletlerle Ölçümü için Test Yöntemi.

SI birimlerinde veya inç-pound birimlerinde belirtilen değerler ayrı ayrı standart olarak kabul edilecektir. Her sistemde belirtilen değerler tam eşdeğer olmayabilir; bu nedenle, her sistem diğerinden bağımsız olarak kullanılmalıdır. İki sistemden elde edilen değerlerin birleştirilmesi, standartla uyumsuzlukla sonuçlanabilir.

Bu standart, varsa, kullanımıyla ilgili tüm güvenlik endişelerini ele alma iddiasında değildir. Uygun güvenlik, sağlık ve çevre uygulamalarını oluşturmak ve kullanımdan önce düzenleyici sınırlamaların uygulanabilirliğini belirlemek bu standardın kullanıcısının sorumluluğundadır.

Kuruluşumuz tarafından işletmelere, laboratuvar test hizmetleri çerçevesinde, ASTM D1445 Pamuk Liflerinin Kopma Mukavemeti ve Uzaması için Düz Demet Test Yöntemi kapsamında test hizmetleri de verilmektedir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

WhatsApp