ASTM D1474 Organik Kaplamaların Girinti Sertliği için Test

ASTM Testleri

ASTM D1474 Organik Kaplamaların Girinti Sertliği için Test

EUROLAB, son teknolojiye sahip akredite laboratuvarları ve uzman ekibiyle birlikte, ASTM D1474 testi kapsamında kesin ve hızlı test hizmetleri sunar. Bu standart,örneğin metal veya cam gibi kabul edilebilir bir düzlemsel sert yüzeye uygulandığında, kurutulmuş boya, vernik ve lake kaplamalar gibi organik malzemelerin girinti sertliğinin belirlenmesini kapsar.

ASTM D1474 Organik Kaplamaların Girinti Sertliği için Test

Aşağıdaki iki yöntem ele alınmaktadır:

  • Yöntem A, sertlik değerlerini Knoop Sertlik Sayısı (KHN) cinsinden verir.
  • Yöntem B, Pfund Sertlik Numarası (PHN) cinsinden sertlik sağlar.

Bu yöntemlerin sertlik değeri ölçekleri farklılık gösterse de yöntemler kaplama sertliği sıralamasında birleşir.

SI birimlerinde veya inç-pound birimlerinde belirtilen değerler ayrı ayrı standart olarak kabul edilecektir. Her sistemde belirtilen değerler tam eşdeğer olmayabilir; bu nedenle, her sistem diğerinden bağımsız olarak kullanılmalıdır. İki sistemden elde edilen değerlerin birleştirilmesi, standartla uyumsuzlukla sonuçlanabilir.

Bu standart, varsa kullanımıyla ilgili güvenlik endişelerini ele alma iddiasında değildir. Uygun güvenlik, sağlık ve çevre uygulamalarını oluşturmak ve kullanımdan önce düzenleyici sınırlamaların uygulanabilirliğini belirlemek bu standardın kullanıcısının sorumluluğundadır.

EUROLAB, üreticilere ASTM D1474 test uyumluluğu konusunda yardımcı olur. Test uzmanlarımız, profesyonel çalışma misyonu ve prensipleri ile siz üretici ve tedarikçilerimize laboratuvarlarımızda en iyi hizmeti ve kontrollü test sürecini sunar. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

WhatsApp