ASTM D149 Ticari Güç Frekanslarında Katı Elektrik Yalıtım Malzemelerinin Dielektrik Bozulma Gerilimi için Standart Test

ASTM Testleri

ASTM D149 Ticari Güç Frekanslarında Katı Elektrik Yalıtım Malzemelerinin Dielektrik Bozulma Gerilimi için Standart Test

EUROLAB laboratuvar, ASTM D149 standardı kapsamında test ve uygunluk hizmeti sunar. ASTM D149 standardı, ticari güç frekanslarında katı elektrik yalıtım malzemelerinin dielektrik testini içerir. ASTM D149, aksi belirtilmedikçe tipik olarak 60 Hz'de 25 ve 800 Hz arasındaki dielektrik gücünü test eder. Bu test, test malzemesinin kalınlığı boyunca arıza gerilimini belirler.

ASTM D149 Ticari Güç Frekanslarında Katı Elektrik Yalıtım Malzemelerinin Dielektrik Bozulma Gerilimi için Standart Test

İzolatörler, maddi hasar ve insan yaralanmasını önlemek için servis sırasında karşılaşacakları voltaj seviyelerine dayanabilmelidir. Dielektrik dayanım testi , elektronik cihazlar için yalıtım malzemelerinin dayanıklılığını ölçer.
Bir ürün, elektriksel güvenlik test standartlarını karşılamak için dielektrik testinden geçmelidir.

Bu tür testler, bir malzemedeki arıza noktasını ölçer: malzemede dielektrik bozulma veya elektrik boşalması meydana geldiğinde. Malzemenin kalınlığı mukavemetini büyük ölçüde etkilediğinden, dielektrik mukavemeti birim kalınlık başına voltaj olarak ölçülür.

Sıcaklık ayrıca dielektrik dayanımını da etkiler. Daha yüksek sıcaklıklar genellikle bir yalıtkanın dielektrik bozulmaya karşı direncini zayıflatır. Ek olarak, mekanik gerilimler dielektrik mukavemetini düşürebilir; yalıtım malzemelerinin mekanik olarak yüklenmesi, elektrik boşalması için sızıntı yolları olarak işlev gören dahili kusurları ortaya çıkarabilir.

SI birimlerinde belirtilen değerler standart olarak kabul edilmelidir. Parantez içindeki değerler bilgi amaçlıdır.

Bu standart, varsa, kullanımıyla ilgili tüm güvenlik endişelerini ele alma iddiasında değildir. Kullanımdan önce uygun güvenlik ve sağlık uygulamaları oluşturmak ve düzenleyici sınırlamaların uygulanabilirliğini belirlemek bu standardın kullanıcısının sorumluluğundadır.

EUROLAB, üreticilere ASTM D149 test uyumluluğu konusunda yardımcı olur. Test uzmanlarımız, profesyonel çalışma misyonu ve prensipleri ile siz üretici ve tedarikçilerimize laboratuvarlarımızda en iyi hizmeti ve kontrollü test sürecini sunar. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

WhatsApp