ASTM D1494 Takviyeli Plastik Panellerin Yaygın Işık İletim Faktörü için Standart Test

ASTM Testleri

ASTM D1494 Takviyeli Plastik Panellerin Yaygın Işık İletim Faktörü için Standart Test

EUROLAB laboratuvar, ASTM D1494 test standardı kapsamında test ve uygunluk hizmetleri sunar. Bu standart, yarı saydam takviyeli plastik yapı panellerinin dağınık ışık geçirgenlik faktörünün belirlenmesine yönelik bir test yöntemi açıklanmaktadır.

ASTM D1494 Takviyeli Plastik Panellerin Yaygın Işık İletim Faktörü için Standart Test

Söz konusu standart, kullanımına yönelik güvenlik endişeleri bulunuyorsa, bunların tümünü ele alma iddiasında değildir. Uygun güvenlik, sağlık ve çevre uygulamaları oluşturmak ve kullanımdan önce yasal düzenlemelerde yer alan sınırlamaların uygulanabilirliğini belirlemek, bu standardı kullanan işletmelerin sorumluluğu altındadır.

Söz konusu test yönteminin amacı, hem düz hem de oluklu yarı saydam bina panellerinin, dağınık ışık geçirgenlik faktörünü, basit bir aparat kullanarak ve bir ışık kaynağı olarak flüoresan tüplerin bir kombinasyonunu kullanarak elde etmektir. Bu test yöntemiile, yarı saydam takviyeli plastik yapı panellerinin dağınık ışık geçirgenlik faktörü tespit edilmektedir.

Işık iletim faktörü veya yansıma faktörü, yansıyan ışığın gelen ışığa oranıdır. Bu oran temiz camda yüzde 6-8 arasında, prizmatik camda yüzde 5-20 arasında, alçıda yüzde 70-80 arasında, çimento ve betonda yüzde 20-30 arasında, aydınlıktaki ahşapta yüzde 10-60 arasında ve karanlıktaki ahşapta yüzde 10-15 arasında olmaktadır.

Cam elyaf takviyeli plastik paneller, cam elyaf ile takviye edilmiş güçlü bir polyester reçineden elde edilmektedir. Bu işlem ile oluşan pürüzsüz duvar yüzeyi çizilmez ve leke tutmaz bir yüzeydir.

Bu standart, kullanıma yönelik güvenlik endişelerini dikkate almamaktadır. Uygun güvenlik, sağlık ve çevre uygulamaları oluşturmak ve kullanımdan önce yasal düzenlemelerin getirdiği limitlere uymak, bu standardı uygulayan işletmenin sorumluluğu altındadır.

EUROLAB, üreticilere ASTM D1494 test uyumluluğu konusunda yardımcı olur. Test uzmanlarımız, profesyonel çalışma misyonu ve prensipleri ile siz üretici ve tedarikçilerimize laboratuvarlarımızda en iyi hizmeti ve kontrollü test sürecini sunar. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

WhatsApp