ASTM D1494 Takviyeli Plastik Panellerin Yaygın Işık İletim Faktörü için Test

ASTM Testleri

ASTM D1494 Takviyeli Plastik Panellerin Yaygın Işık İletim Faktörü için Test

EUROLAB, son teknolojiye sahip akredite laboratuvarları ve uzman ekibiyle birlikte, ASTM D1494 testi kapsamında kesin ve hızlı test hizmetleri sunar. Bu standart, yarı saydam takviyeli plastik yapı panellerinin dağınık ışık geçirgenlik faktörünün belirlenmesine yönelik bir test yöntemi açıklanmaktadır.

ASTM D1494 Takviyeli Plastik Panellerin Yaygın Işık İletim Faktörü için Test

Söz konusu standart, kullanımına yönelik güvenlik endişeleri bulunuyorsa, bunların tümünü ele alma iddiasında değildir. Uygun güvenlik, sağlık ve çevre uygulamaları oluşturmak ve kullanımdan önce yasal düzenlemelerde yer alan sınırlamaların uygulanabilirliğini belirlemek, bu standardı kullanan işletmelerin sorumluluğu altındadır.

ASTM D1494 standardı, Dünya Ticaret Örgütü Ticaretin Önündeki Teknik Engeller Komitesi tarafından yayınlanan ilkeler doğrultusunda, uluslararası kabul görmüş standardizasyon ilkelerine uygun olarak tasarlamıştır. Bu standarda eşdeğer bir ISO standardı bulunmamaktadır.

Söz konusu test yönteminin amacı, hem düz hem de oluklu yarı saydam bina panellerinin, dağınık ışık geçirgenlik faktörünü, basit bir aparat kullanarak ve bir ışık kaynağı olarak flüoresan tüplerin bir kombinasyonunu kullanarak elde etmektir. Bu test yöntemiile, yarı saydam takviyeli plastik yapı panellerinin dağınık ışık geçirgenlik faktörü tespit edilmektedir.

Bu standart, kullanıma yönelik güvenlik endişelerini dikkate almamaktadır. Uygun güvenlik, sağlık ve çevre uygulamaları oluşturmak ve kullanımdan önce yasal düzenlemelerin getirdiği limitlere uymak, bu standardı uygulayan işletmenin sorumluluğu altındadır.

Işık iletim faktörü veya yansıma faktörü, yansıyan ışığın gelen ışığa oranıdır. Bu oran temiz camda yüzde 6-8 arasında, prizmatik camda yüzde 5-20 arasında, alçıda yüzde 70-80 arasında, çimento ve betonda yüzde 20-30 arasında, aydınlıktaki ahşapta yüzde 10-60 arasında ve karanlıktaki ahşapta yüzde 10-15 arasında olmaktadır.

Cam elyaf takviyeli plastik paneller, cam elyaf ile takviye edilmiş güçlü bir polyester reçineden elde edilmektedir. Bu işlem ile oluşan pürüzsüz duvar yüzeyi çizilmez ve leke tutmaz bir yüzeydir.

EUROLAB, üreticilere ASTM D1494 test uyumluluğu konusunda yardımcı olur. Test uzmanlarımız, profesyonel çalışma misyonu ve prensipleri ile siz üretici ve tedarikçilerimize laboratuvarlarımızda en iyi hizmeti ve kontrollü test sürecini sunar. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

WhatsApp