ASTM D1500 Renk Skalası için Standart Test

ASTM Testleri

ASTM D1500 Renk Skalası için Standart Test

EUROLAB laboratuvar ASTM D1500 standardı kapsamında test ve uygunluk hizmeti sunar.

ASTM D1500 Renk Skalası için Standart Test

  • 0 – 8 ASTM D 1500 Renk Skalası
  • Üretim kalitesi ve kontrolü
  • Gerçek zamanlı sürekli ölçüm
  • Sıfır bakım
  • Yüksek sıcaklıkta çalışma – 275°C / 527°F'ye kadar
  • Bölge 1 tehlikeli alanlarda kullanım için (EExD)

ASTM D 1500 renk skalası, yağlama yağları, ısıtma yağları, dizel yakıt yağları ve petrol mumları gibi çok çeşitli petrol ürünlerine uygulanabilir.

ASTM D1500 renk skalası, kısmen rafine edilmiş yağların alım satımında kullanılan temel kalite ölçümüdür.

Bir yağ rafine edildiğinde, distilatın rengi ile rafine edilme derecesi arasında bir ilişki vardır. Rafinasyon işlemi sırasında ham petrol, ham petrolün koyu kırmızı-siyahından daha açık fraksiyonların uçuk sarı tonuna kadar farklı renklerde bir ürün yelpazesine dönüştürülür.

Farklı petrol renkleri, ASTM D1500 renk skalası kullanılarak doğru bir şekilde ölçülebilir ve arıtma işlemi kontrol edilebilir.

ASTM D1500 renk skalası ayrıca ürün ve arayüz tespiti ve ürün kontaminasyonunun izlenmesi için kullanılır.

SI birimlerinde belirtilen değerler standart olarak kabul edilmelidir. SI birimlerinden sonra parantez içinde verilen değerler sadece bilgi amaçlıdır ve standart olarak kabul edilmez.

Bu standart, varsa, ilgili güvenlik endişelerinin tümünü ele alma iddiasında değildir. kullanmak. Uygun güvenlik, sağlık ve çevre uygulamalarını oluşturmak ve kullanımdan önce düzenleyici sınırlamaların uygulanabilirliğini belirlemek bu standardın kullanıcısının sorumluluğundadır.

EUROLAB, üreticilere ASTM D1500 test uyumluluğu konusunda yardımcı olur. Test uzmanlarımız, profesyonel çalışma misyonu ve prensipleri ile siz üretici ve tedarikçilerimize laboratuvarlarımızda en iyi hizmeti ve kontrollü test sürecini sunar. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

WhatsApp