ASTM D1509 Karbon Siyahı için Standart Test Yöntemleri - Isıtma Kaybı

ASTM Testleri

ASTM D1509 Karbon Siyahı için Standart Test Yöntemleri - Isıtma Kaybı

ASTM D1509 testi, 125 °C'de karbon siyahının ısıtma kaybının belirlenmesini kapsar. Bu ısıtma kaybı öncelikle nemden oluşur, ancak diğer uçucu maddeler de kaybolabilir. Bu test yöntemleri, nem kaybı ölçülecekse, ilave uçucu malzemeler içeren işlenmiş karbon karaları için geçerli değildir.

ASTM D1509 Karbon Siyahı için Standart Test Yöntemleri - Isıtma Kaybı

Bu test yöntemleri, 125°C'de geri kazanılan karbon dolgu maddelerinin (rCF/rCB) ısıtma kaybının belirlenmesi için de kullanılabilir. Ancak bu malzemeler kesinlik çalışmalarına dahil edilmemiştir ve bu nedenle bu standartta yer alan kesinlik ifadeleri bu malzemeler için geçerli olmayabilir.

Karbon karasının ısınma kaybını (öncelikle nem içeriği) belirlemeye ek olarak, bu kurutma koşulları, diğer karbon karası testlerini gerçekleştirmeden önce numuneleri hazırlamak için kullanılır.

Diğer testler için daha büyük numuneler hazırlandığında, şartlandırma sırasında siyahın derinliği 10 mm'den fazla olmayacak şekilde uygun boyutlarda açık bir kap kullanın. Karbon siyahı higroskopiktir. Emilen nem miktarı, siyahın yüzey alanı ve bağıl nem, ortam sıcaklığı ve malzemenin maruz kaldığı süre ile ilgilidir.

SI birimlerinde belirtilen değerler standart olarak kabul edilmelidir. Parantez içinde verilen değerler bilgi amaçlıdır.

Bu standart, varsa, kullanımıyla ilgili tüm güvenlik endişelerini ele alma iddiasında değildir. Uygun güvenlik, sağlık ve çevre uygulamalarını oluşturmak ve kullanımdan önce düzenleyici sınırlamaların uygulanabilirliğini belirlemek bu standardın kullanıcısının sorumluluğundadır.

Kuruluşumuz tarafından işletmelere, laboratuvar test hizmetleri çerçevesinde, ASTM D1509 Karbon Siyahı için Standart Test Yöntemleri - Isıtma Kaybı kapsamında test hizmetleri de verilmektedir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

WhatsApp