ASTM D1510 Karbon Siyahı için Standart Test Yöntemi - İyot Adsorpsiyon Sayısı

ASTM Testleri

ASTM D1510 Karbon Siyahı için Standart Test Yöntemi - İyot Adsorpsiyon Sayısı

ASTM D1510 testi, karbon siyahının iyot adsorpsiyon sayısının belirlenmesini kapsar. Yöntem A, bu belirleme için orijinal test yöntemidir ve Yöntem B, otomatik numune işleme ve analizini kullanan alternatif bir test yöntemidir.

ASTM D1510 Karbon Siyahı için Standart Test Yöntemi - İyot Adsorpsiyon Sayısı

Karbon siyahının iyot adsorpsiyon sayısının numune yaşlanmasıyla azaldığı gösterilmiştir. Yaşlanma üzerine sabit iyot sayısı sergileyen İyot Numarası referans malzemeleri üretilmiştir. Sonuçların bireysel referans materyalinin kontrol limitleri dahilinde olduğundan emin olmak için bu referans materyallerden bir veya daha fazlası günlük izleme (x-grafikleri) için tavsiye edilir. Hedef değerler elde edilemediğinde iyot testinin standardizasyonu için bir setteki tüm İyot Numarası referans materyallerini kullanın

SI birimlerinde belirtilen değerler standart olarak kabul edilmelidir. Bu standarda başka hiçbir ölçü birimi dahil edilmemiştir.

Bu standart, varsa, kullanımıyla ilgili tüm güvenlik endişelerini ele alma iddiasında değildir. Uygun güvenlik, sağlık ve çevre uygulamalarını oluşturmak ve kullanımdan önce düzenleyici sınırlamaların uygulanabilirliğini belirlemek bu standardın kullanıcısının sorumluluğundadır.

Bu Uluslararası standart, Dünya Ticaret Örgütü Ticaretin Önündeki Teknik Engeller (TBT) Komitesi tarafından yayınlanan Uluslararası Standartların, Kılavuzların ve Tavsiyelerin Geliştirilmesine İlişkin İlkeler Kararında belirlenen standardizasyona ilişkin uluslararası kabul görmüş ilkelere uygun olarak geliştirilmiştir.

Kuruluşumuz tarafından işletmelere, laboratuvar test hizmetleri çerçevesinde, ASTM D1510 Karbon Siyahı için Standart Test Yöntemi - İyot Adsorpsiyon Sayısı kapsamında test hizmetleri de verilmektedir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

WhatsApp