ASTM D1512 Karbon Siyahı için Standart Test Yöntemleri - pH Değeri

ASTM Testleri

ASTM D1512 Karbon Siyahı için Standart Test Yöntemleri - pH Değeri

ASTM D1512 testi, Test Yöntemi A-Kaynayan Bulamaç ve Test Yöntemi B-Sonik Bulamaç, karbon siyahı ile temas halindeki suyun pH'ını ölçerek karbon karası yüzeyinin pH'ını belirtmek için kullanılır.

ASTM D1512 Karbon Siyahı için Standart Test Yöntemleri - pH Değeri

Karbon siyahının pH'ı, bu endüstride genellikle karbon siyahının bağıl asitliğini veya alkaliliğini belirtmek için kullanılır ve bu özelliği açıklamak için bu test yöntemlerinin geri kalanında kullanılacaktır. Not 2-Test Yöntemi A ve Test Yöntemi B her zaman aynı sonuçları vermez.

Karbon siyahının temel özellikleri: karbon siyahının orijinal parçacık boyutu, yapısı ve yüzey grupları, dağılım üzerinde büyük bir etkiye sahip olacaktır. Normalde, karbon siyahı küçük orijinal parçacık boyutuna, düşük yapıya ve düşük uçucu içeriğe sahiptir.

Karbon siyahı ne kadar koyu olursa, pH değeri 2.5 ile 4.5 arasında olan asitliği o kadar yüksek ve adsorpsiyon kapasitesi o kadar yüksek olur. Sıradan karbon siyahının pH'ı neredeyse nötrdür, bu nedenle adsorpsiyon kapasitesi açık değildir. Karbon siyahının adsorpsiyon kapasitesi, kaplamanın kuruma özellikleri üzerinde özel bir etkiye sahip olduğundan, kurutucunun boya içinde adsorpsiyonu nedeniyle kaplama filminin kuruma hızı genellikle azalır.

Karbon siyahının PH değeri 4'ün altında olduğunda, asitlik ne kadar yüksekse, kurutucunun adsorpsiyon kapasitesi o kadar büyük ve kuruma önleme performansı üzerindeki etkisi o kadar belirgindir.

SI birimlerinde belirtilen değerler standart olarak kabul edilmelidir. Parantez içindeki değerler bilgi amaçlıdır.

Bu standart, varsa, kullanımıyla ilgili tüm güvenlik endişelerini ele alma iddiasında değildir. Kullanımdan önce uygun güvenlik ve sağlık uygulamaları oluşturmak ve düzenleyici sınırlamaların uygulanabilirliğini belirlemek bu standardın kullanıcısının sorumluluğundadır.

Kuruluşumuz tarafından işletmelere, laboratuvar test hizmetleri çerçevesinde, ASTM D1512 Karbon Siyahı için Standart Test Yöntemleri - pH Değeri kapsamında test hizmetleri de verilmektedir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

WhatsApp