ASTM D1513 Karbon Siyahı - Peletlenmiş - Dökme Yoğunluğu için Standart Test Yöntemi

ASTM Testleri

ASTM D1513 Karbon Siyahı - Peletlenmiş - Dökme Yoğunluğu için Standart Test Yöntemi

ASTM D1513 testi, peletlenmiş karbon siyahlarının dökülme yoğunluğunun belirlenmesini kapsar. Karbon siyahının dökülme yoğunluğu, otomatik toplu yükleme sistemleri gibi belirli uygulamalar için ağırlık-hacim ilişkisini tahmin etmek ve dökme yüklerin ağırlıklarını tahmin etmek için kullanışlıdır.

ASTM D1513 Karbon Siyahı - Peletlenmiş - Dökme Yoğunluğu için Standart Test Yöntemi

SI birimlerinde belirtilen değerler standart olarak kabul edilmelidir. Parantez içinde verilen değerler bilgi amaçlıdır.

Bu standart, varsa, kullanımıyla ilgili tüm güvenlik endişelerini ele alma iddiasında değildir. Kullanımdan önce uygun güvenlik ve sağlık uygulamaları oluşturmak ve düzenleyici sınırlamaların uygulanabilirliğini belirlemek bu standardın kullanıcısının sorumluluğundadır.

Silindirik Konteyner, 624-cm3 kapasiteli, yeknesak yükseklikte, dökme ağzı ve duvarda deformasyonu olmayan test aparatıdır. 20°C'de 624 cm3 su 1000 veya 1200 cm3 çapında 100 6 5 mm (4 6 0,2 inç) paslanmaz çelik behere dökülerek, su seviyesini işaretleyerek ve ardından işarette keserek tatmin edici bir kap yapılabilir. Çubuk veya Spatula, en az 150 mm (6 inç) uzunluğunda olmalıdır.

ASTM D1513 Test Prosedürü

Karbon siyahını, jantın 50 mm'den (2 inç) fazla olmayan bir yükseklikten darası alınmış kabın ortasına dökün. Silindirik kabın kenarının üzerinde bir koni oluşturmak için yeterince büyük bir fazlalık kullanılmalıdır. Yüzeyi, kabın ağzına dik ve sıkıca temas halinde tutulan düz kenar veya spatula ile tek bir süpürme ile düzleştirin. Karbon siyahının kütlesini en yakın değere kaydedin.

Kuruluşumuz tarafından işletmelere, laboratuvar test hizmetleri çerçevesinde, ASTM D1513 Karbon Siyahı, Peletlenmiş - Dökme Yoğunluğu için Standart Test Yöntemi kapsamında test hizmetleri de verilmektedir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

WhatsApp