ASTM D1518 Sıcak Plaka Kullanan Vuruş Sistemlerinin Termal Direnci için Standart Test Yöntemi

ASTM Testleri

ASTM D1518 Sıcak Plaka Kullanan Vuruş Sistemlerinin Termal Direnci için Standart Test Yöntemi

ASTM D1518 standardı, termal direncin, sabit hal koşullarında, vuruş ve vuruş/kumaş sistemlerinin ve diğer malzemelerin belirtilen sınırlar dahilinde ölçülünü kapsar. Isı transferini sıcak, kuru, sabit sıcaklıkta, yatay düz plakadan test malzemesinin bir katmanından serin bir atmosfere ölçer ve malzemenin direncini hesaplar.

ASTM D1518 Sıcak Plaka Kullanan Vuruş Sistemlerinin Termal Direnci için Standart Test Yöntemi

Ölçümler durgun hava koşullarında veya numunenin üzerinde yatay bir hava akışı ile yapılır. Pratik amaçlar için, bu test yöntemi 0,1 ila 1,5 K·m2/ W arasında iç termal dirence ve 50 mm'yi aşmayan kalınlıklara sahip vuruş örnekleri ve katmanlı vuruş / kumaş montajları üzerindeki belirlemelerle sınırlıdır.

Elde edilen katsayılar kesinlikle sadece test edilen belirli numuneler ve her testin belirtilen termal ve çevresel koşulları için geçerlidir. Bu test yöntemi, aynı test koşulları altında karşılaştırma için geçerli olan değerleri, yani belirtilen hava hızıyla, sıcak plaka ile soğuk hava arasındaki sıcaklık farkını ve soğuk hava sıcaklığını ölçmek için hava boşluğu verir.

Bu test yöntemi ayrıca malzemenin toplu yoğunluğunu, birim kalınlığı başına yalıtımı ve birim ağırlık başına yalıtımı belirlemek için bir yöntem sağlar. SI birimlerinde belirtilen değerler standart olarak kabul edilmelidir.

Bu standart, kullanımıyla ilgili güvenlik endişelerini giderdiğini iddia etmez. Bu standardı kullanan kişinin sorumluluğunda, uygun güvenlik ve sağlık uygulamalarına danışmak ve oluşturmak ve kullanımdan önce düzenleyici sınırlamaların uygulanabilirliğini belirlemektir.

Kuruluşumuz tarafından işletmelere, laboratuvar test hizmetleri çerçevesinde, ASTM D1518 Sıcak Plaka Kullanan Vuruş Sistemlerinin Termal Direnci için Standart Test Yöntemi kapsamında test hizmetleri de verilmektedir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

WhatsApp