ASTM D1525 Plastiklerin Vicat Yumuşama Sıcaklığı için Test

ASTM Testleri

ASTM D1525 Plastiklerin Vicat Yumuşama Sıcaklığı için Test

EUROLAB, son teknolojiye sahip akredite laboratuvarları ve uzman ekibiyle birlikte, ASTM D1525 testi kapsamında kesin ve hızlı test hizmetleri sunar. Bu standart, numuneler belirli kontrollü test koşullarına tabi tutulduğunda belirli bir iğne penetrasyonunun meydana geldiği sıcaklığın belirlenmesini kapsar.

ASTM D1525 Plastiklerin Vicat Yumuşama Sıcaklığı için Test

Bu test yöntemi, etil selüloz, sert olmayan poli(vinil klorür), poli(viniliden klorür) veya geniş bir Vicat yumuşama aralığına sahip diğer malzemeler için önerilmez.

SI birimlerinde belirtilen değerler standart olarak kabul edilmelidir. Bu standarda başka bir birim dahil edilmemiştir.

Cıva dolu termometrelerle ilişkili potansiyel güvenlik ve çevresel tehlikeler nedeniyle, cıva içeren cam içinde sıvı termometreler ile alternatif sıcaklık ölçüm cihazlarının (termokupllar ve RTD'ler gibi) kullanımı teşvik edilir; RTD sensörlerinin termokuplunu kullanan dijital termometreler teşvik edildiğinden.

Bu standart, varsa, kullanımıyla ilgili tüm güvenlik endişelerini ele alma iddiasında değildir. Kullanımdan önce uygun güvenlik, sağlık ve çevre uygulamalarını oluşturmak ve düzenleyici sınırlamaların uygulanabilirliğini belirlemek bu standardın kullanıcısının sorumluluğundadır.

EUROLAB, üreticilere ASTM D1525 test uyumluluğu konusunda yardımcı olur. Test uzmanlarımız, profesyonel çalışma misyonu ve prensipleri ile siz üretici ve tedarikçilerimize laboratuvarlarımızda en iyi hizmeti ve kontrollü test sürecini sunar. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

WhatsApp