ASTM D1544 Şeffaf Sıvıların Rengi için Standart Test Yöntemi (Gardner Renk Skalası)

ASTM Testleri

ASTM D1544 Şeffaf Sıvıların Rengi için Standart Test Yöntemi (Gardner Renk Skalası)

EUROLAB laboratuvar ASTM D1544 standardı kapsamında test ve uygunluk hizmeti sunar. ASTM D1544 standardı, isteğe bağlı olarak numaralandırılmış cam standartlarıyla karşılaştırma yoluyla şeffaf sıvıların renginin ölçülmesini kapsar. Bu yöntemin kullanıcıları normal renk görüşüne sahip olmalıdır.

ASTM D1544 Şeffaf Sıvıların Rengi için Standart Test Yöntemi (Gardner Renk Skalası)

Bu test yöntemi, kurutma yağları, vernikler, yağ asitleri, polimerize yağ asitleri ve reçine çözeltileri için geçerlidir. Diğer malzemelere uygulanması test edilmemiştir.

Test edilen malzeme ile bir cam tüp dolduruur. Malzeme belirgin şekilde bulanıksa, önce filtrelenmelidir. Parlaklık ve doygunluk açısından numuneye en yakın hangi standardın eşleştiğini belirleyerek cam standartlarıyla karşılaştırılır. Ton farklılıkları görmezden gelinebilir.

Numune 10,65 mm çapında bir test tüpüne dökülür ve karşılaştırıcıdaki numune deliğine yerleştirilir. Numune, numuneyi ve renk standartlarını bitişik görüş alanlarına getiren bir prizmadan görüntülenen İşlemdir. Renk standartlarını içeren iki disk, örneğin rengi 1 Gardner Renk birimi ayrı olan iki standart arasına düşene veya standartlardan biriyle tam olarak eşleşene kadar karşılaştırıcının önündeki kontrol düğmeleri döndürülerek döndürülür. Doğrudan Gardner Color olarak verilen okuma, daha sonra kontrol düğmeleri üzerindeki ölçekten alınır.

SI birimlerinde belirtilen değerler standart olarak kabul edilmelidir. Bu standarda başka hiçbir ölçü birimi dahil edilmemiştir.

Bu standart, varsa, kullanımıyla ilgili tüm güvenlik endişelerini ele alma iddiasında değildir. Uygun güvenlik, sağlık ve çevre uygulamalarını oluşturmak ve kullanımdan önce düzenleyici sınırlamaların uygulanabilirliğini belirlemek bu standardın kullanıcısının sorumluluğundadır.

Kuruluşumuz EUROLAB, sayısız test, ölçüm, analiz ve değerlendirme çalışmaları arasında, eğitimli ve uzman kadrosu ve ileri teknolojik donanımı ile ulusal ve uluslararası standartlar çerçevesinde, şeffaf sıvıların rengi için standart test yöntemi (gardner renk skalası) hizmetleri vermektedir. ASTM D1544 standardı kapsamında test hizmetleri verir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

WhatsApp