ASTM D156 Petrol Ürünlerinin Saybolt Rengi için Standart Test

ASTM Testleri

ASTM D156 Petrol Ürünlerinin Saybolt Rengi için Standart Test

EUROLAB, son teknolojiye sahip akredite laboratuvarları ve uzman ekibiyle birlikte, ASTM D156 testi kapsamında kesin ve hızlı test hizmetleri sunar. Bu standart, boyanmamış motor ve havacılık benzini, jet sevk yakıtları, naftalar ve kerosin gibi rafine yağların ve ayrıca petrol mumları ve farmasötik beyaz yağlar gibi renklerin belirlenmesini kapsar.

ASTM D156 Petrol Ürünlerinin Saybolt Rengi için Standart Test

Bu test yöntemi, bu test yöntemine özel sonuçları raporlar ve “Saybolt Renk birimleri” olarak kaydedilir.

İnç-pound birimlerinde veya SI birimlerinde belirtilen ve parantez içinde olmayan değerler standart olarak kabul edilmelidir. Parantez içinde verilen değerler bilgi amaçlıdır.

Bu test yönteminde kullanılan yağ tüpleri ve aparatları geleneksel olarak inç olarak işaretlenmiştir, (tüpün 1 / 8 inç bölmelerle kazınması gerekir.) Saybolt Renk Numaraları inç, 1 / 2 inç ile hizalanmıştır . , 1/4 inç ve 1/8 _ _ _ in. yağın derinliğindeki değişiklikler. Bu fraksiyonel inç değişiklikleri kolaylıkla SI eşdeğerlerine tekabül etmez ve halihazırda kullanımda olan ve inç olarak işaretlenen aparatların üstünlüğü göz önüne alındığında, inç/pound birimi standart olarak kabul edilir. Bununla birlikte, test yöntemi, uzunluk doğrudan yağ borusu üzerindeki bölümler ve Saybolt Renk Numaraları ile ilgili olmadığında SI uzunluk birimlerini kullanır. Test yöntemi, sıcaklık için SI birimlerini kullanır.

Bu standart, varsa kullanımıyla ilgili tüm güvenlik endişelerini ele alma iddiasında değildir. Kullanımdan önce uygun güvenlik ve sağlık uygulamaları oluşturmak ve düzenleyici sınırlamaların uygulanabilirliğini belirlemek bu standardın kullanıcısının sorumluluğundadır.

EUROLAB, üreticilere ASTM D156 test uyumluluğu konusunda yardımcı olur. Test uzmanlarımız, profesyonel çalışma misyonu ve prensipleri ile siz üretici ve tedarikçilerimize laboratuvarlarımızda en iyi hizmeti ve kontrollü test sürecini sunar. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

WhatsApp