ASTM D1578 Çile Formunda İpliğin Kopma Mukavemeti için Test

ASTM Testleri

ASTM D1578 Çile Formunda İpliğin Kopma Mukavemeti için Test

EUROLAB, son teknolojiye sahip akredite laboratuvarları ve uzman ekibiyle birlikte, ASTM D1578 testi kapsamında kesin ve hızlı test hizmetleri sunar. Bu standart,çile formundaki ipliğin kopma mukavemetinin belirlenmesini kapsar.

ASTM D1578 Çile Formunda İpliğin Kopma Mukavemeti için Test

Gözlenen kopma mukavemeti, kuvvet birimlerinde ifade edilir ve kopma mukavemetini çile kopma mukavemetine ve çile kopma faktörüne dönüştürmek için denklemler sağlanır.

Tek iplik yöntemiyle ipliğin kopma mukavemeti ve uzamasının belirlenmesi için, Test Yöntemi D2256'ya bakın .

Bu test yöntemi, herhangi bir elyaftan veya elyaf karışımından oluşan tek veya katlı eğrilmiş ipliklere uygulanabilir, ancak gerilim 2.5'ten 7.5 mN/tex'e veya 0.03'e yükseltildiğinde %5'ten fazla esneyen iplikler için uygun değildir. 0.08 gf/denye'ye kadar.

Bu test yöntemi, makaranın çevresine, çiledeki sarım sayısına ve makine hızına veya kopma süresine bağlı olarak üç seçenek sunar.

Bu test yöntemi sıklıkla aynı çileler üzerinde gerçekleştirilen doğrusal yoğunluğun belirlenmesi ile birleştirilir. Bu tür çileleri sarmak için özel önlemler not edilmiştir.

Uygun olduğunda, bu test yöntemi tüm gereksinimleri SI birimlerinde belirtir. Geleneksel birimler inç pounddur ve kesin değerlerdir.

Bu standart, varsa, kullanımıyla ilgili tüm güvenlik sorunlarını ele alma iddiasında değildir. Kullanımdan önce uygun güvenlik ve sağlık uygulamaları oluşturmak ve düzenleyici sınırlamaların uygulanabilirliğini belirlemek bu standardın kullanıcısının sorumluluğundadır.

EUROLAB, üreticilere ASTM D1578 test uyumluluğu konusunda yardımcı olur. Test uzmanlarımız, profesyonel çalışma misyonu ve prensipleri ile siz üretici ve tedarikçilerimize laboratuvarlarımızda en iyi hizmeti ve kontrollü test sürecini sunar. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

WhatsApp