ASTM D1596 Ambalaj Malzemesinin Dinamik Şok Yastıklama Özellikleri için Test

ASTM Testleri

ASTM D1596 Ambalaj Malzemesinin Dinamik Şok Yastıklama Özellikleri için Test

EUROLAB laboratuvar ASTM D1596 standardı kapsamında test ve uygunluk hizmeti sunar. Bu standart, düşen kılavuzlu bir merdane tertibatının hareketsiz bir numune üzerine düşürülmesinden elde edilen hızlanma-zaman verileri aracılığıyla ambalaj malzemelerinin dinamik şok yastıklama özelliklerinin elde edilmesi için bir prosedürü kapsar.

ASTM D1596 Ambalaj Malzemesinin Dinamik Şok Yastıklama Özellikleri için Test

Bu test yöntemi, dış ambalaj düzeneklerinin herhangi bir etkisini veya katkısını ele almaz.

Elde edilen veriler, tek bir nokta için veya test edilen spesifik malzeme için dinamik bir yastık eğrisi geliştirmek için kullanılabilir. Eğriler, kullanım koşulları altında malzemelerin performansını tahmin etmek veya belirli girdi koşullarında farklı malzemeler arasında karşılaştırma yapmak için kullanılır.
Farklı yöntemlerden gelen verileri karşılaştırmaya çalışırken veya paket içi performansı tahmin etmek için bu tür verileri kullanırken dikkatli olunmalıdır. İlgili özel materyallere bağlı olarak, bu tür verilerin korelasyonu (farklı prosedürler arasından veya paket içi performansı tahmin etmek için) oldukça değişken olabilir.

Olası değerlendirme için alternatif ve ilgili yöntem, Test Yöntemi D 4168'dir.

İnç-pound birimlerinde belirtilen değerler standart olarak kabul edilmelidir. Parantez içinde verilen SI birimleri yalnızca bilgi amaçlıdır.

Bu standart, varsa, kullanımıyla ilgili tüm güvenlik endişelerini ele alma iddiasında değildir. Kullanımdan önce uygun güvenlik ve sağlık uygulamaları oluşturmak ve düzenleyici sınırlamaların uygulanabilirliğini belirlemek bu standardın kullanıcısının sorumluluğundadır.

EUROLAB, üreticilere ASTM D1596 test uyumluluğu konusunda yardımcı olur. Test uzmanlarımız, profesyonel çalışma misyonu ve prensipleri ile siz üretici ve tedarikçilerimize laboratuvarlarımızda en iyi hizmeti ve kontrollü test sürecini sunar. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

WhatsApp