ASTM D1599 Plastik Boru, Boru ve Bağlantı Parçalarının Kısa Süreli Hidrolik Basınca Dayanımı için Standart Test Yöntemi

ASTM Testleri

ASTM D1599 Plastik Boru, Boru ve Bağlantı Parçalarının Kısa Süreli Hidrolik Basınca Dayanımı için Standart Test Yöntemi

EUROLAB, son teknolojiye sahip akredite laboratuvarları ve uzman ekibiyle birlikte, ASTM D1599 testi kapsamında kesin ve hızlı test hizmetleri sunar. Bu test yöntemi, termoplastik boru, boru ve bağlantı parçaları ile takviyeli termoset boru ve takviyeli termoplastik borunun kısa sürede hidrolik basınca olan direncinin belirlenmesini kapsar.

ASTM D1599 Plastik Boru, Boru ve Bağlantı Parçalarının Kısa Süreli Hidrolik Basınca Dayanımı için Standart Test Yöntemi

Arıza modu belirlenecekse, bir numunenin patlama basıncını belirlemek için Prosedür A kullanılır. Prosedür B, bir numunenin minimum patlama gereksinimine uygun olduğunu belirlemek için kullanılır.

Güçlendirilmiş termoplastik boru, etrafına sürekli sarmal bir takviye tabakası sarılmış bir termoplastik çekirdek tabakasından oluşan üç katmanlı bir yapıdır. Takviye üzerine koruyucu bir termoplastik örtü tabakası uygulanır. Tasarım ve basınç için, termoplastik çekirdek ve örtü tabakaları, çember stresi taşıyan elemanlar olarak kabul edilmez. Tüm çember stresi, takviye tabakası tarafından alınır.

Bu test yöntemi, kalite kontrol amaçları veya satın alma spesifikasyonları için laboratuvar test gereksinimlerinin oluşturulması için uygundur.

İnç-pound birimlerinde belirtilen değerler standart olarak kabul edilmelidir. Parantez içinde verilen değerler, yalnızca bilgi amaçlı sağlanan ve standart olarak kabul edilmeyen SI birimlerine matematiksel dönüşümlerdir.

Bu standart, varsa, kullanımıyla ilgili tüm güvenlik endişelerini ele alma iddiasında değildir. Uygun güvenlik, sağlık ve çevre uygulamalarını oluşturmak ve kullanımdan önce düzenleyici sınırlamaların uygulanabilirliğini belirlemek bu standardın kullanıcısının sorumluluğundadır.

EUROLAB, üreticilere ASTM D1599 test uyumluluğu konusunda yardımcı olur. Test uzmanlarımız, profesyonel çalışma misyonu ve prensipleri ile siz üretici ve tedarikçilerimize laboratuvarlarımızda en iyi hizmeti ve kontrollü test sürecini sunar. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

WhatsApp