ASTM D1603 Olefin Plastiklerdeki Karbon Siyahı İçeriği için Standart Test Yöntemi

ASTM Testleri

ASTM D1603 Olefin Plastiklerdeki Karbon Siyahı İçeriği için Standart Test Yöntemi

EUROLAB laboratuvar ASTM D1603 standardı kapsamında test ve uygunluk hizmeti sunar. Bu test yöntemi, polietilen, polipropilen ve polibütilen plastiklerdeki karbon siyahı içeriğinin belirlenmesini kapsar.

ASTM D1603 Olefin Plastiklerdeki Karbon Siyahı İçeriği için Standart Test Yöntemi

Doğruluğu etkileyebilecek akrilik veya diğer polar monomer modifikasyonları ile kullanılması önerilmez. Karbon siyahı içeriğinin tayinleri, numunenin nitrojen altında pirolizinden sonra gravimetrik olarak yapılır. Bu test yöntemi, karbon siyahı dışında uçucu olmayan pigmentler veya dolgu maddeleri içeren bileşimlere uygulanamaz.

ASTM D1603 testinin uygulanma amacı, uçucu olmayan katkı maddeleri veya dolgu maddeleri içermeyen polietilen veya polipropilen gibi Olefin malzemelerde karbon siyahı içeriğinin belirlenmesidir. Test genellikle siyah poliolefinler için kalite kontrol ölçümü olarak kullanılır.

Bu test yöntemi, sonunda bromlu alev geciktirici katkı maddeleri içeren malzemelere uygulanamaz.

SI birimlerinde belirtilen değerler standart olarak kabul edilmelidir. Parantez içindeki değerler sadece bilgi amaçlı verilmiştir.

Bu standart, varsa, kullanımıyla ilgili tüm güvenlik endişelerini ele alma iddiasında değildir. Kullanımdan önce uygun güvenlik ve sağlık uygulamaları oluşturmak ve düzenleyici sınırlamaların uygulanabilirliğini belirlemek bu standardın kullanıcısının sorumluluğundadır.

EUROLAB, üreticilere ASTM D1603 test uyumluluğu konusunda yardımcı olur. Test uzmanlarımız, profesyonel çalışma misyonu ve prensipleri ile siz üretici ve tedarikçilerimize laboratuvarlarımızda en iyi hizmeti ve kontrollü test sürecini sunar. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

WhatsApp