ASTM D1622 Sert Hücresel Plastiklerin Görünür Yoğunluğu için Standart Test Yöntemi

ASTM Testleri

ASTM D1622 Sert Hücresel Plastiklerin Görünür Yoğunluğu için Standart Test Yöntemi

ASTM D1622 standardı, hücresel plastiğin yoğunluğunu kapsar. Yoğunluk, görünür genel yoğunluk (derileri oluşturmayı içerir) veya belirgin çekirdek yoğunluğu (ciltleri oluşturan kaldırıldı) olarak değerlendirilebilir. Bu test yöntemi sprey köpük malzemeler için de geçerlidir.

ASTM D1622 Sert Hücresel Plastiklerin Görünür Yoğunluğu için Standart Test Yöntemi

Test edilecek malzeme şekillendirme kaplamaları içeriyorsa, görünür genel yoğunluk veya görünür çekirdek yoğunluğu veya her ikisi de belirlenir. Malzemenin şekillendirme kaplamaları yoksa, genel yoğunluk terimi geçerli değildir.

Bu test yöntemine devam etmeden önce, test edilen malzemenin spesifikasyonuna atıfta bulunulmalıdır. İlgili ASTM malzeme spesifikasyonunda kapsanan herhangi bir test numunesi hazırlama, şartlandırma, boyut veya test parametresi veya kombinasyonu, bu test yönteminde belirtilenlerden öncelikli olacaktır. İlgili ASTM malzeme belirtimleri yoksa, bu yöntemdeki varsayılan koşullar geçerlidir.

Bir hücresel plastiğe atıfta bulunarak yoğunluk veya görünür yoğunluk kullanıldığında, daha fazla nitelik olmaksızın, aşağıdaki gibi yorumlanacaktır:

Yoğunluk-malzeme sağlam şekillendirme derileri ile kullanılacaksa görünür genel yoğunluk olarak yorumlanacaktır.

Yoğunluk-oluşturan deriler malzeme kullanılmadan önce çıkarılmışsa veya çıkarılmışsa, görünen çekirdek yoğunluğu olarak yorumlanacaktır.

SI birimlerinde veya inç-pound birimlerinde belirtilen değerler standart olarak ayrı olarak kabul edilmelidir. Her sistemde belirtilen değerler tam eşdeğer olmayabilir; bu nedenle, her sistem diğer sistemden bağımsız olarak kullanılacaktır. İki sistemdeki değerlerin birleştirilmesi, standarda uyulmamasına neden olabilir.

Bu standart, kullanımıyla ilgili varsa tüm güvenlik endişelerini ele almak için değildir. Kullanımdan önce uygun güvenlik ve sağlık uygulamalarını belirlemek ve düzenleyici sınırlamaların uygulanabilirliğini belirlemek bu standardın kullanıcısının sorumluluğundadır.

Kuruluşumuz tarafından işletmelere, laboratuvar test hizmetleri çerçevesinde, ASTM D1622 Sert Hücresel Plastiklerin Görünür Yoğunluğu için Standart Test Yöntemi kapsamında test hizmetleri de verilmektedir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

WhatsApp