ASTM D1623 Sert Hücresel Plastiklerin Çekme ve Çekme Yapışma Özellikleri için Standart Test Yöntemi

ASTM Testleri

ASTM D1623 Sert Hücresel Plastiklerin Çekme ve Çekme Yapışma Özellikleri için Standart Test Yöntemi

Bu standart, tanımlanmış sıcaklık, nem ve test makinesi hızı koşulları altında standart şekilli test numuneleri biçimindeki katı hücresel malzemelerin çekme ve çekme yapışma özelliklerinin belirlenmesini kapsar.

ASTM D1623 Sert Hücresel Plastiklerin Çekme ve Çekme Yapışma Özellikleri için Standart Test Yöntemi

Çekme özellikleri, üç tip numuneden herhangi biri kullanılarak ölçülmelidir:

  • Tip A, gerekli numuneyi oluşturmak için yeterli numune malzemesinin bulunduğu durumlarda tercih edilen numune olacaktır;
  • Sandviç panellerde olduğu gibi sadece daha küçük numuneler mevcut olduğunda, Tip B tercih edilen numune olacaktır;
  • Tip C , bir selüler plastiğin bir sandviç panelde olduğu gibi bir alt tabakaya (üst ve alt alt tabaka) çekme yapışkan özelliklerinin veya bir gözenekli plastiğin tek bir alt tabakaya yapışma mukavemetinin belirlenmesi için tercih edilen numune olacaktır.

SI birimlerinde belirtilen değerler standart olarak kabul edilmelidir.

Bu uluslararası standart, Dünya Ticaret Örgütü Ticaretin önündeki teknik engeller (TBT) komitesi tarafından yayınlanan uluslararası standartların, kılavuzların ve tavsiyelerin geliştirilmesine ilişkin ilkeler kararında belirlenen standardizasyona ilişkin uluslararası kabul görmüş ilkelere uygun olarak geliştirilmiştir.

EUROLAB, üreticilere ASTM D1623 test uyumluluğu konusunda yardımcı olur. Test uzmanlarımız, profesyonel çalışma misyonu ve prensipleri ile siz üretici ve tedarikçilerimize laboratuvarlarımızda en iyi hizmeti ve kontrollü test sürecini sunar. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

WhatsApp