ASTM D1623 Sert Hücresel Plastiklerin Çekme ve Çekme Yapışma Özellikleri için Test Standardı

ASTM Testleri

ASTM D1623 Sert Hücresel Plastiklerin Çekme ve Çekme Yapışma Özellikleri için Test Standardı

Amerikan Test ve Malzeme Kuruluşu (ASTM) tarafından yayınlanan ASTM D1623 standardı, tanımlanmış sıcaklık, nem ve test makinesi hızı koşulları altında standart şekle sahip test numuneleri biçimindeki katı hücresel plastiklerin çekme ve çekme yapışma özelliklerini belirlemek için standart prosedür oluşturur.

ASTM D1623 Sert Hücresel Plastiklerin Çekme ve Çekme Yapışma Özellikleri için Test Standardı

Bu test standardı, sabit çaprazkafa hareketi tipi test makinesi; test numunelerini tutmak için kendinden hizalı tip çeneler; bir uzatma göstergesi; ve bir torna numunekesici aparatların kullanılmasını gerektirir.

Bu test standardı, tanımlanmış sıcaklık, nem ve test makinesi hızı koşulları altında standart şekilli test numuneleri biçimindeki katı hücresel malzemelerin çekme ve çekme yapışma özelliklerinin belirlenmesini kapsar.

Çekme özellikleri, üç tip numuneden herhangi biri kullanılarak ölçülmelidir: Tip A tercih edilen numune olacaktır; Sandviç paneller, vb. gibi sadece daha küçük numuneler mevcut olduğunda, Tip B tercih edilen numune olacaktır; Tip C, bir selüler plastiğin bir sandviç panelde olduğu gibi bir alt tabakaya çekme yapışkan özelliklerinin veya bir gözenekli plastiğin tek bir alt tabakaya yapışma mukavemetinin belirlenmesi için tercih edilen numune olacaktır.

SI birimlerinde belirtilen değerler standart olarak kabul edilecektir. Eşdeğer bir ISO standardı yoktur.

Kuruluşumuz tarafından işletmelere, laboratuvar test hizmetleri çerçevesinde, ASTM D1623 sert hücresel plastiklerin çekme ve çekme yapışma özellikleri için test standardı kapsamında test hizmetleri de verilmektedir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

WhatsApp