ASTM D1654 Boyalı veya Kaplanmış Numuneler için Test Yöntemi

ASTM Testleri

ASTM D1654 Boyalı veya Kaplanmış Numuneler için Test Yöntemi


EUROLAB laboratuvar ASTM D1654 standardı kapsamında test ve uygunluk hizmeti sunar. ASTM D1654, boyanmış veya kaplanmış numunelerin farklı korozif ortamlara maruz kaldıktan sonra direncini değerlendiren standart bir korozyon test yöntemidir.

ASTM D1654 Boyalı veya Kaplanmış Numuneler için Test Yöntemi

ASTM D1654, korozyon performansının nicel bir ölçümü olarak çizilen çizgiye dik olan korozyon sızıntısını kullanır. Çubuğun her iki tarafında daha az korozyon sürünmesi, korozyon direnci performansı daha yüksek olur.

ASTM D1654, korozyon sürünme genişliğinin tam genişliğinin bir ölçek veya kumpas ile ölçülebilmesi için korozyon tarafından alttan kesilen çizgi çizgisi boyunca kaplamayı çıkarmak için bir dizi yöntemden birinin kullanımını açıklar.

ASTM D1654 tarafından belirtilen kaplama çıkarma yöntemleri şunları içerir: Bir spatula ile kazıma, bir bıçakla toplama, kaplamanın kimyasal olarak sıyrılması, hava üfleme veya güçlü yıkama.

ASTM D1654, boyalı yüzeyin kabarmasının benzer sayısal değerlendirmesi için ASTM D714'e ve boyalı yüzeyin pas kapsamının sayısal değerlendirmesi için ASTM D610'a atıfta bulunarak çizilmemiş alanların değerlendirilmesini sağlar.

Bu standart, varsa, kullanımıyla ilgili tüm güvenlik endişelerini ele alma iddiasında değildir. Uygun güvenlik, sağlık ve çevre uygulamalarını oluşturmak ve kullanımdan önce düzenleyici sınırlamaların uygulanabilirliğini belirlemek bu standardın kullanıcısının sorumluluğundadır.

EUROLAB, üreticilere ASTM D1654 test uyumluluğu konusunda yardımcı olur. Test uzmanlarımız, profesyonel çalışma misyonu ve prensipleri ile siz üretici ve tedarikçilerimize laboratuvarlarımızda en iyi hizmeti ve kontrollü test sürecini sunar. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

WhatsApp