ASTM D1683 Dokuma Giyim Kumaşlarının Dikişlerinde Arıza için Standart Test Yöntemi

ASTM Testleri

ASTM D1683 Dokuma Giyim Kumaşlarının Dikişlerinde Arıza için Standart Test Yöntemi

EUROLAB laboratuvar ASTM D1683 standardı kapsamında test ve uygunluk hizmeti sunar. Bu test yöntemi, dikilen dikiş yerlerine dik bir kuvvet uygulayarak dokuma kumaşlarda dikilen dikiş mukavemetini ölçer.

ASTM D1683 Dokuma Giyim Kumaşlarının Dikişlerinde Arıza için Standart Test Yöntemi

Kumaşta dikili dikiş mukavemetinin ölçümünü etkileyebilecek herhangi bir özelliği belirlemek için Test Yöntemi D5034'teki kavrama testi prosedürü kullanılacaktır.

Bu test yöntemi, belirli bir son kullanım için belirli bir kumaşın dikilmiş dikiş mukavemetini, dikiş kaymasını veya dikiş bütünlüğünü belirlemek için kopma kuvveti, minimum uzama veya her ikisi gerektiğinde kullanılır.

Bu test yöntemi, aynı zamanda, tekstillerin dikilmiş dikiş mukavemetini veya herhangi bir kumaş ile bir dikiş tertibatının verimliliğini belirlemek için de kullanılabilir.

Ek olarak, farklı kumaşların dikiş mukavemetleri, belirtilen standart dikiş düzeneklerinden biri kullanılarak doğrudan karşılaştırılabilir. Laboratuvar kesinliği ile ilgili mevcut bilgiler eksik olduğundan, karşılaştırmalı testler önerilebilir.

SI birimlerinde verilen değerler standart olarak kabul edilmelidir. Parantez içinde belirtilen değerler bilgi amaçlıdır.

Bu standart, varsa, kullanımıyla ilgili tüm güvenlik endişelerini ele alma iddiasında değildir. Uygun güvenlik, sağlık ve çevre uygulamalarını oluşturmak ve kullanımdan önce düzenleyici sınırlamaların uygulanabilirliğini belirlemek bu standardın kullanıcısının sorumluluğundadır.

Bu uluslararası standart, Dünya Ticaret Örgütü Ticaretin Önündeki Teknik Engeller (TBT) Komitesi tarafından yayınlanan uluslararası standartların, kılavuzların ve tavsiyelerin geliştirilmesine ilişkin ilkeler kararında belirlenen standardizasyona ilişkin uluslararası kabul görmüş ilkelere uygun olarak geliştirilmiştir.

EUROLAB, üreticilere ASTM D1683 test uyumluluğu konusunda yardımcı olur. Test uzmanlarımız, profesyonel çalışma misyonu ve prensipleri ile siz üretici ve tedarikçilerimize laboratuvarlarımızda en iyi hizmeti ve kontrollü test sürecini sunar. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

WhatsApp