ASTM D1708 Mikro Gerilim Numunelerinin Kullanılmasıyla Plastiklerin Çekme Özellikleri için Standart Test Yöntemi

ASTM Testleri

ASTM D1708 Mikro Gerilim Numunelerinin Kullanılmasıyla Plastiklerin Çekme Özellikleri için Standart Test Yöntemi

EUROLAB laboratuvar ASTM D1708 standardı kapsamında test ve uygunluk hizmeti sunar. Bu test yöntemi, standart mikro gerilim numunesi kullanılarak bir veri geçmişinin elde edildiği belirli malzeme özelliklerini kapsar.

ASTM D1708 Mikro Gerilim Numunelerinin Kullanılmasıyla Plastiklerin Çekme Özellikleri için Standart Test Yöntemi

Genel olarak, genel kullanım için bu test yönteminin yerini test yöntemi D882 veya test yöntemi D638 alır. Test yöntemi D638'deki çok küçük Tip V numune, sınırlı miktarda malzeme mevcut olduğunda önerilen numunedir.

Bu test yöntemi, tanımlanmış ön işlem, sıcaklık, nem ve test makinesi hızı koşulları altında test edildiğinde, standart mikro gerilim test numuneleri biçimindeki plastiklerin karşılaştırmalı çekme mukavemeti ve uzama özelliklerinin belirlenmesini kapsar.

Bu test yöntemiyle elde edilen veriler, mühendislik tasarımında kullanım için ilgili ve uygundur. Çekme özellikleri, plastik mühendisliği tasarım amaçları için faydalı veriler sağlar. Bununla birlikte, birçok plastiğin gerinme hızına ve çevre koşullarına karşı sergilediği yüksek hassasiyet nedeniyle, bu test yöntemiyle elde edilen veriler, yükleme süresi ölçeklerini veya bu test yönteminden çok farklı ortamları içeren uygulamalar için geçerli olarak kabul edilemez.

SI birimlerinde belirtilen değerler standart olarak kabul edilmelidir. Parantez içinde verilen değerler sadece bilgi amaçlı verilmiştir.

Bu standart, varsa, kullanımıyla ilgili tüm güvenlik endişelerini ele alma iddiasında değildir. Kullanımdan önce uygun güvenlik ve sağlık uygulamaları oluşturmak ve düzenleyici sınırlamaların uygulanabilirliğini belirlemek bu standardın kullanıcısının sorumluluğundadır.

EUROLAB, üreticilere ASTM D1708 test uyumluluğu konusunda yardımcı olur. Test uzmanlarımız, profesyonel çalışma misyonu ve prensipleri ile siz üretici ve tedarikçilerimize laboratuvarlarımızda en iyi hizmeti ve kontrollü test sürecini sunar. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

WhatsApp