ASTM D1816 VDE Elektrotları Kullanan Yalıtkan Sıvıların Dielektrik Bozulma Gerilimi için Test

ASTM Testleri

ASTM D1816 VDE Elektrotları Kullanan Yalıtkan Sıvıların Dielektrik Bozulma Gerilimi için Test

EUROLAB, son teknolojiye sahip akredite laboratuvarları ve uzman ekibiyle birlikte, ASTM D1816 testi kapsamında kesin ve hızlı test hizmetleri sunar. Bu standart,yalıtım sıvılarının (petrol kökenli yağlar, silikon sıvıları, yüksek ateş noktalı mineral elektrik yalıtım yağları, sentetik ester sıvıları ve doğal ester sıvıları) dielektrik bozulma voltajının belirlenmesini kapsar.

ASTM D1816 VDE Elektrotları Kullanan Yalıtkan Sıvıların Dielektrik Bozulma Gerilimi için Test

Bu test yöntemi, bir yalıtım ve soğutma ortamı olarak kablolarda, transformatörlerde, yağlı devre kesicilerde ve benzeri cihazlarda yaygın olarak kullanılan yalıtım sıvılarına uygulanabilir.

Bu test yöntemi, özellikle sıvıda selülozik lifler bulunduğunda, çözeltideki nemin zararlı etkilerine karşı hassastır. Yalıtım sistemlerindeki yalıtım sıvısının dielektrik bozulma mukavemetinin teşhis ve laboratuvar araştırmalarında özellikle yararlı olduğu bulunmuştur.

Bu test yöntemi, yalıtkan sıvılar için VDE elektrot arıza voltajı gereksinimlerinin karşılanıp karşılanmadığını değerlendirmek için kullanılır. Bu test yöntemi, IEEE C57.106 gibi profesyonel organizasyon standartlarının önerdiği şekilde kullanılmalıdır.

Hem metrik hem de alternatif inç-pound birimleri kabul edilebilir.

Bu standart, varsa, kullanımıyla ilgili tüm güvenlik endişelerini ele alma iddiasında değildir. Uygun güvenlik, sağlık ve çevre uygulamalarını oluşturmak ve kullanımdan önce düzenleyici sınırlamaların uygulanabilirliğini belirlemek bu standardın kullanıcısının sorumluluğundadır.

EUROLAB, üreticilere ASTM D1816 test uyumluluğu konusunda yardımcı olur. Test uzmanlarımız, profesyonel çalışma misyonu ve prensipleri ile siz üretici ve tedarikçilerimize laboratuvarlarımızda en iyi hizmeti ve kontrollü test sürecini sunar. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

WhatsApp