ASTM D1849 Boyanın Paket Stabilitesi için Test Standardı

ASTM Testleri

ASTM D1849 Boyanın Paket Stabilitesi için Test Standardı

Bu standart, belirli bir sıcaklığın üzerinde saklandığında solvent veya su ile indirgenebilir tip boyanın kıvamındaki ve diğer bazı özelliklerindeki değişikliği belirleyerek sıvı boyanın ambalaj stabilitesini test etme prosedürlerini kapsar. Test ekipmanı, spatula, viskozimetre, boya fırçası ve test yüzeyini içerir. Test için numuneler, alınan ve saklanan numunelerden alınmalıdır. Numuneler, herhangi bir kabuklanma, korozyon, çürüme kokusu, ekşime veya ekşime, alt tabaka sertliği, kıvam ve fırçalanmış filmlerde topak veya çizgi varlığı açısından gözlemlenir.

ASTM D1849 Boyanın Paket Stabilitesi için Test Standardı

SI birimlerinde belirtilen değerler standart olarak kabul edilmelidir.

Bu standart, varsa, kullanımıyla ilgili tüm güvenlik endişelerini ele alma iddiasında değildir. Uygun güvenlik, sağlık ve çevre uygulamalarını oluşturmak ve kullanımdan önce düzenleyici sınırlamaların uygulanabilirliğini belirlemek bu standardın kullanıcısının sorumluluğundadır.

Bu uluslararası standart, dünya ticaret örgütü ticarete teknik engeller komitesi tarafından yayınlanan uluslararası standartların geliştirilmesine yönelik ilkeler, kılavuzlar ve tavsiyeler kararında yer alan uluslararası kabul görmüş standardizasyon ilkelerine uygun olarak geliştirilmiştir.


EUROLAB Laboratuvar test uzmanlarımız, profesyonel çalışma misyonu ve prensipleri ile siz üretici ve tedarikçilerimize ASTM D1849 test standardı kapsamında akredite laboratuvarlarımızda en iyi hizmeti ve kontrollü test sürecini sunar.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

WhatsApp