ASTM D185 Pigmentlerdeki Kaba Parçacıklar için Standart Test Yöntemi

ASTM Testleri

ASTM D185 Pigmentlerdeki Kaba Parçacıklar için Standart Test Yöntemi

Bu standart, kuru pigmentlerdeki iri parçacıkların ve pigmentler ve araçlar karışımlarındaki iri parçacıkların ve kabukların miktarının belirlenmesini kapsar.

ASTM D185 Pigmentlerdeki Kaba Parçacıklar için Standart Test Yöntemi

Bu standart, varsa, kullanımıyla ilgili tüm güvenlik endişelerini ele alma iddiasında değildir, kullanımdan önce uygun güvenlik ve sağlık uygulamalarını oluşturmak ve düzenleyici sınırlamaların uygulanabilirliğini belirlemek bu standardın kullanıcısının sorumluluğundadır.

Boya üretiminde boya filminin düzgünlüğü çok önemlidir. 45 µm'den büyük aglomeralar veya kaba partiküllerin dağılması zordur ve pürüzsüz bir film elde edilmesini engelleyebilir. Bu standart, hammaddelerin sınıflandırılması için değerli bir kalite kontrol testidir.

45 µm elek karşılaştırma amacıyla laboratuvarda referans standart olarak saklanmalıdır. Ne zaman yeni bir elek emniyete alınırsa, üzerinde ve referans standart elek üzerinde önemli miktarda kaba partikül içeren bir pigment kullanılarak bir karşılaştırma testi yapılarak doğruluğunun pratik bir testi yapılmalıdır. Bu amaçla, böyle bir pigmentin yedek stoğu tutulmalıdır.

EUROLAB Laboratuvar test uzmanlarımız, profesyonel çalışma misyonu ve prensipleri ile siz üretici ve tedarikçilerimize ASTM D185 test standardı kapsamında akredite laboratuvarlarımızda en iyi hizmeti ve kontrollü test sürecini sunar.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

WhatsApp