ASTM D189 Petrol Ürünlerinin Conradson Karbon Kalıntıları için Standart Test Yöntemi

ASTM Testleri

ASTM D189 Petrol Ürünlerinin Conradson Karbon Kalıntıları için Standart Test Yöntemi

EUROLAB laboratuvar ASTM D189 standardı kapsamında test ve uygunluk hizmeti sunar. Bu test yöntemi, bir yağın buharlaşması ve pirolizinden sonra kalan karbon kalıntısı miktarının belirlenmesini kapsar ve göreli kok oluşturma eğilimlerinin bazı göstergelerini sağlamayı amaçlar.

ASTM D189 Petrol Ürünlerinin Conradson Karbon Kalıntıları için Standart Test Yöntemi

Bu test yöntemi genellikle, atmosferik basınçta damıtıldığında kısmen ayrışan nispeten uçucu olmayan petrol ürünlerine uygulanabilir. Test Yöntemi D482 veya IP yöntem 4 ile belirlendiği üzere kül oluşturucu bileşenler içeren petrol ürünleri, oluşan kül miktarına bağlı olarak hatalı yüksek karbon kalıntısına sahip olacaktır.

Karbon kalıntısı terimiterimi, bu test yönteminde belirtilen koşullar altında bir petrol ürününün buharlaşması ve pirolizinden sonra oluşan karbonlu tortuyu belirtmek için bu test yöntemi boyunca kullanılır.

Motor yağının karbon kalıntı değeri, bir zamanlar bir motorun yanma odasında bir motor yağının oluşturacağı karbonlu tortuların miktarının göstergesi olarak kabul edilirken, artık birçok yağda katkı maddelerinin mevcudiyeti nedeniyle şüpheli bir öneme sahip olduğu düşünülmektedir. Örneğin, kül oluşturan bir deterjan katkı maddesi, bir yağın karbon kalıntı değerini artırabilir, ancak genel olarak tortu oluşturma eğilimini azaltır.

SI birimlerinde belirtilen değerler standart olarak kabul edilmelidir. Bu standarda başka hiçbir ölçü birimi dahil edilmemiştir.

Bu standart, varsa, kullanımıyla ilgili tüm güvenlik endişelerini ele alma iddiasında değildir. Uygun güvenlik, sağlık ve çevre uygulamalarını oluşturmak ve kullanımdan önce düzenleyici sınırlamaların uygulanabilirliğini belirlemek bu standardın kullanıcısının sorumluluğundadır.

EUROLAB, üreticilere ASTM D189 test uyumluluğu konusunda yardımcı olur. Test uzmanlarımız, profesyonel çalışma misyonu ve prensipleri ile siz üretici ve tedarikçilerimize laboratuvarlarımızda en iyi hizmeti ve kontrollü test sürecini sunar. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

WhatsApp